Leczenie szumów usznych – leczenie domowe, leki

Szumy uszne

Szumy uszne na blogu Biomag zdj2

Szumy uszne (z łacińskiego tinnitus) to zaburzenia słyszenia, w których chory słyszy nieprzyjemne piski i dźwięki, niesłyszalne dla innych. Dolegliwości te potrafią być bardzo uciążliwe zarówno dla pacjenta, jak i dla osób z jego otoczenia. Wywołują rozdrażnienie, frustrację i utrudniają codzienny kontakt z otoczeniem. Często powodują bardzo poważne napięcie nerwowe i strach o swoje zdrowie. Bardzo często przyczyną objawów są zmiany naczyniowe w uchu wewnętrznym. Leczenie tej dolegliwości to m.in. przyjmowanie leków, a także domowe sposoby.

Wiele przyczyn występowania szumów usznych

Zaburzenia słyszenia, mogą wynikać z nadciśnienia tętniczego, przebytych stanów zapalnych ucha środkowego, infekcji górnych dróg oddechowych, urazów, miażdżycy, chorób tarczycy, stwardnienia rozsianego, obecności tętniaka, uszkodzeń stawu żuchwowego, długotrwałego stresu, zażywania niektórych leków, częstego przebywania w hałasie, procesów związanych ze starzeniem się oraz zaburzeń psychogennych. Uszkodzenia ucha mogą wynikać z czyszczenia uszu za pomocą patyczków kosmetycznych, które, mimo ostrzeżeń laryngologów, nadal jest powszechnie stosowane. Najczęściej sposób ten zamiast usuwania woskowiny powoduje wepchnięcie jej w głąb ucha. Nieleczone szumy uszne mogą się utrwalić, a wtedy ich leczenie staje się długie i żmudne. Dlatego nie należy ich lekceważyć i jak najszybciej udać się do specjalisty.

Leczenie szumów usznych

W procesie leczenia dość ważne jest ustalenie przyczyny występujących dolegliwości. Na szczęście większość przypadków poddaje się całkowitemu wyleczeniu, choć proces ten może nieco potrwać. Zarówno medycyna konwencjonalna, jak i domowe metody dają wiele różnorodnych sposobów radzenia sobie z szumami usznymi. Magnetoterapia skutecznie radzi sobie z tymi dolegliwościami, jednocześnie jest bezpieczna i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Stosowanie terapii Pulsacyjnym Polem Magnetycznym Niskich Częstotliwości usprawnia przepływ krwi w strukturach ucha, a także wpływa na odżywienie i wspomaga regenerację tkanek. To wszystko wpływa na lepsze funkcjonowanie struktur ucha, co znacznie ogranicza występowanie przykrych dolegliwości. Działa także rozluźniająco, relaksująco i poprawia nastrój, co pomaga przy leczeniu szumów usznych spowodowanych stresem i złym stanem psychicznym. W przypadku zaburzeń wywołanych urazem w okolicy ucha lub stawu żuchwowego Pulsujące Pole Magnetyczne Niskich Częstotliwości odżywia i regeneruje tkanki.

Powrót do bloga