Technologia magnetoterapii pulsacyjnej 3D

Technologia magnetoterapii pulsacyjnej 3D – innowacja, która przywraca nadzieję

Lista dolegliwości, które można skutecznie leczyć albo przynajmniej łagodzić za pomocą zmiennego pola magnetycznego stale się powiększa. Nie ma w tym nic dziwnego: pole pobudza procesy fizjologiczne fundamentalne dla prawidłowego funkcjonowania komórek, łagodzi zaburzenia, będące źródłem większości chorób. Powiększającej się liście wskazań do magnetoterapii towarzyszy rosnąca skuteczność samych zabiegów. A to za sprawą technologicznych innowacji wdrażanych przez producentów sprzętu medycznego. Jednym z najważniejszych przełomów tego rodzaju było opatentowanie przez firmę Biomag technologii magnetoterapii pulsacyjnej 3D.

Na czym polega fenomen tej nowatorskiej metody leczniczej? Na pokonaniu jedynej bariery, która ograniczała dotychczas skuteczność zabiegów i stworzeniu rozwiązania umożliwiającego precyzyjne kierowanie impulsów niejednorodnego pola magnetycznego w jedno miejsce z różnych kierunków. Pomysł był prosty: opracowano urządzenie generujące impulsy magnetyczne o precyzyjnie określonym kształcie oraz wieloczęściowe aplikatory złożone z modułów, które na zmianę, z różnych stron, wysyłają impulsy w kierunku leczonych tkanek. Niezwykle istotna w tym rozwiązaniu jest konstrukcja aplikatorów, umożliwiająca utworzenie z nich zamkniętych kształtów (np. trójkątów). Działanie poszczególnych segmentów aplikatora zaprogramowano w ten sposób, by emitowały impulsy kolejno. Taka procedura chroni przed sytuacją, gdy jednocześnie wysłane z różnych stron impulsy zniekształcają się i znoszą nawzajem.

Podsumowując, ta innowacyjna technologia przyniosła magnetoterapii dwie istotne korzyści:

  • możliwość oddziaływania precyzyjnie dobranym do rodzaju zmian patologicznych kształtem impulsu elektromagnetycznego;
  • możliwość precyzyjnego oddziaływania impulsami z różnych stron.

Kształt impulsu to czynnik o dużym znaczeniu dla skuteczności leczenia – do każdej dolegliwości bądź grupy dolegliwości przypisane są określone kształty stosowanych w terapii impulsów. To dlatego tak istotne jest uniknięcie zniekształceń podczas oddziaływania impulsami na jedno miejsce z różnych stron. Pole oddziałujące na komórkę z wszystkich kierunków – czyli efekt 3D – intensyfikuje i przyspiesza najważniejszy z procesów terapeutycznych tej metody: proces zwiększania przepustowości błon komórkowych, skutkujący sprawniejszym i szybszym metabolizmem komórkowym, a co za tym idzie lepszym funkcjonowaniem samych komórek. W ten sposób technologia magnetoterapii pulsacyjnej 3D znakomicie podnosi skuteczność tej formy fizjoterapii, dając zarazem nadzieję tysiącom osób cierpiących na jedną z przeszło 100 chorób, które można z powodzeniem leczyć bądź łagodzić przy zastosowaniu pola magnetycznego.

Powrót do bloga