Kształt impulsów, natężenie pola, nakładające się częstotliwości. Z książki „Zdrowie i magnetoterapia marki Biomag“.

W programie INDIVIDUAL podano kształt jaki przybierają impulsy przy określonych częstotliwościach i natężeniu. Kształt ostry to działanie stymulujące (IGŁA, TRÓJKĄT). Kolejne kształty (OWAL albo PROSTOKĄT) oznaczają działanie przeciwbólowe, rozluźniające i przeciwskurczowe. Modulowanie częstotliwości w trzyminutowych sekwencjach pozwala na płynne uzyskanie pożądanego efektu. Modulacja częstotliwości po impulsie stymuluje organizm i wywołuje reakcję. Należy mieć to na uwadze dokonując ustawień.

W instrukcji rozważamy i sugerujemy zakres częstotliwości od 1 do 81 Hz. Częstotliwości wyższe niż 81 Hz (przeznaczone do specjalnych zabiegów) stosujemy w przypadku niektórych typów schorzeń, np. stawów rzekomych, trudno gojących się złamań i oparzeń. Jeżeli źródło bólu znajduje się gdzie indziej, zalecamy użycie dwóch aplikatorów w obu miejscach jednocześnie.

Zastosowanie pola magnetycznego należy w każdym indywidualnym przypadku oceniać i dostosować do stanu i reakcji pacjenta. Każda nieoczekiwana reakcja powinna być sygnałem do zakończenia zabiegu. Nie należy go kontynuować bez konsultacji z lekarzem specjalistą.

Jeżeli terapia polem magnetycznym jest elementem terapii schorzeń ortopedycznych bądź podobnych, u części pacjentów może pojawić się chwilowy wzrost wrażliwości. To „syndrom uzdrowiskowy”, który często poprzedza zauważalną poprawę stanu zdrowia. Nie należy w takich wypadkach przerywać terapii, wystarczy zmniejszyć natężenie pola na 2 do 5 dni.