Wskazania

Hemeroidy

Charakterystyka dolegliwości: Hemoroidy są guzkami krwawnicznymi (rozszerzonymi strukturami żylnymi w okolicy dolnej części odbytnicy i kanału odbytu). Leczenie zależne jest od stadium choroby. Wyróżnia się 4 stopnie schorzenia (od I – wybrzuszenie żył, brak innych problemów do IV – wypadnięcie guzka bez możliwości ręcznego przywrócenia do odbytu). Zależnie od lokalizacji wyróżnia się hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne. Główną przyczyną wystąpienia schorzenia są wrodzone predyspozycje jakości ściany żylnej, a do tego zaburzenia wypróżniania, siedząca praca itp. Podstawowymi objawami hemoroidów są: pieczenie, świąd, ból w trakcie wypróżniania i krwawienie jasnoczerwoną krwią z odbytu. W bardziej zaawansowanym stadium hemoroidy stają się widoczne lub można je dotknąć. Profilaktyka i leczenie schorzenia to przede wszystkim zmiana trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, farmakoterapia, a także podwiązanie guzków krwawniczych, sklerotyzacja oraz radykalny zabieg operacyjny.

Wykorzystanie magnetoterapii

Aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag mogą być uzupełnieniem leczenia zachowawczego i chirurgicznego, Wówczas zaleca się stosowanie częstotliwości przeciwbólowych i wazodylatacyjnych do stłumienia ostrych bólów, a także w celu wsparcia ukrwienia oraz utlenowania eksponowanego obszaru. Powoduje to zmniejszenie żylaków oraz objawów zapalnych. Aplikacja może być także zastosowana profilaktycznie w czasie remisji. Nie dokonuje się aplikacji, jeśli krwawienia z żylaków są silne.

Jak aplikować magnetoterapię

W okresie chorobowym należy aplikować 2-25 Hz dziennie i powtarzać zabieg płaskim aplikatorem, a w dalszej kolejności profilaktycznie 36 – 44 Hz.