Wskazania

Moczenie u dzieci (enureza)

Charakterystyka moczenia u dzieci: Większość dzieci, które się moczą, ma prawidłowo funkcjonujący pęcherz moczowy, a także normalny przebieg snu. Dzieci te nie budzą się w nocy, gdy pęcherz jest pełny i dochodzi do moczenia. Podstawowa patofizjologia enurezy posiada takie funkcje, jak: sen, produkcja moczu, funkcje pęcherza oraz predyspozycje genetyczne.
Enureza to przypadłość dotykająca znacznie częściej chłopców niż dziewczynki. W celu spowolnienia produkcji moczu w nocy stosuje się leczenie antydiuretyczne. Pozwala ono pozbyć się kłopotu, który może wywołać problemy psychologiczne.

Zastosowanie magnetoterapii

W tym przypadku jako terapię uzupełniającą, która działa przeciwzapalnie oraz rozluźniająco na mięśnie zaleca się pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości. W jej przypadku nie ma jednak możliwości uwzględnienia wszystkich czynników, np. predyspozycji genetycznych lub wyraźnego nastawienia psychicznego. Zaleca się stosowanie aplikacji w ciągu dnia w obszarze kręgosłupa lędźwiowego i pęcherza moczowego. Terapię stosuje się codziennie i długofalowo. Do tego należy uważać na zakażenia, a także powstrzymywać się od przyjmowania płynów tuż przed położeniem się spać. Warto też ustalić stały rytm snu i stosować się do innych zaleceń pediatry.

Aplikowanie magnetoterapii

W przypadku nocnego moczenia się dzieci należy aplikować częstotliwości rozluźniające i wazodylatacyjne 10-14 Hz oraz 2-25 Hz w obszarze kręgosłupa lędźwiowego, a także oraz pęcherza moczowego.