Wskazania

Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów)

Charakterystyka niepłodności kobiecej: Przebyte zapalenie jajowodów daje w późniejszym etapie spore ryzyko wystąpienia niepłodności. Aż u 1/3 badanych w kierunku niepłodności kobiet stwierdza się objawy, które wskazują na, nieprawidłowości w macicy lub jajowodach, które stanowią przyczynę niepłodności.

Niedrożność lub uszkodzenie jajowodów ogranicza płodność, nie pozwalając na przedostanie się spermy do jajeczka albo nie pozwalają przedostać się jajeczku do macicy. Niepłodność tubularna może być następstwem zakażenia poaborcyjnego, zapaleń otrzewnej, zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej, a także poporodowych zakażeń macicy.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag w przypadku niepłodności kobiecej jest działanie gojące oraz przeciwzapalne. Aplikację trzeba rozpocząć w odpowiednim czasie, a następnie doleczać, zapobiegając przy tym ryzyku przejścia w stan przewlekły i tworzenia się zrostów.

Aplikacje magnetoterapii

Zaleca się wykonywanie aplikacji płaskim apikatorem w obszarze kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego, a także w okolicy podbrzusza częstotliwością 2-25 Hz.