Wskazania

Stan po żółtaczce

Charakterystyka żółtaczki: Jest to choroba wirusowa, która zajmuje tkankę wątrobową, tak jak inne rodzaje żółtaczek wirusowych. Najczęściej dotyczy zapalenia wątroby typu A oraz zapalenia wątroby typu B. Magnetoterapii nie zaleca się w przypadku wystąpienia ostrych sanów chorobowych.

Magnetoterapię warto aplikować w stanie rekonwalescencji po przebytej chorobie i w przewlekłych uszkodzeniach wątroby po żółtaczce. Terapia ta wspiera procesy gojące oraz regeneracyjne. Postać przewlekła pojawia się u ok. 10-12% osób chorych i może ona prowadzić do marskości oraz raka wątroby.

Korzystanie z magnetoterapii

W okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie zaleca się wykorzystanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą tej terapii jest zdolność do stymulacji, przyspieszania regeneracji komórek wątroby i zapobiegania dalszemu uszkadzaniu. W trakcie leczenia konieczna jest abstynencja, zastosowanie diety i zmiany trybu życia.

Aplikacje magnetoterapii

Po przejściu żółtaczki zakaźnej należy aplikować magnetoterapię na obszar wątroby częstotliwościami stymulacyjnymi 60-81 Hz, co zapewni wsparcie regeneracji. Aplikacji dokonujemy płaskim aplikatorem, a leczenie uzupełniamy kuracją pitną.