Wskazania

Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji)

Charakterystyka zaburzeń funkcji seksualnych u mężczyzn: Jest to brak lub utrata pożądania w wyniku pierwotnej przyczyny – nieodpowiedniej produkcji androgenów (w terapii podaje się androgeny). Wtórną przyczyną może być depresja. Innymi przyczynami są: pełne i niepełne zaburzenie erekcji, przedwczesna ejakulacja oraz dysfunkcja orgazmu.
Leczenie schorzenia polega na psychoterapii, a także farmakologicznym zwiększaniu centralnej aktywności seksualnej. Leki rozszerzające naczynia to: blokery fosfodiesterazy typu 5 itp.

Dlaczego warto wykorzystać w leczeniu magnetoterapię

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag w przypadku zaburzeń erekcji oraz w impotencji, jest doskonałą terapią ze względu na działanie wazodylatacyjne. Na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych wpływa polaryzacja krwinek w wyniku ich przejścia przez pole magnetyczne aplikatora. Wówczas następuje rozszerzenie naczyń włosowatych i tętnic, a dzięki temu możliwe jest zaopatrzenie tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze.

W dodatku działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości przyczynia się do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co w konsekwencji wpływa na rozluźnienie mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) oraz następującą wazodylatację. Efekt ten harmonizuje czynności serca, krążenia, a także ciśnienia krwi. Działanie wazodylatacyjne jest niezbędne, jeśli mamy do czynienia z wszystkimi uszkodzeniami układu naczyniowego, w przypadku, gdy z różnych przyczyn przepływ utlenowanej krwi jest utrudniony. Dzięki zwiększeniu zapotrzebowania w tlen, wspomagane jest gojenie oraz poprawa funkcji, tkanek i narządów, a także osiągane jest działanie przeciwzapalne.

Aplikacje magnetoterapii

Jeśli cierpimy na zaburzenia erekcji, należy stosować programy aplikacyjne w zakresie częstotliwości 2-25 Hz – wtedy osiągniemy działanie spazmolityczne, jak i wazodylatacyjne. Aplikacji należy dokonywać miejscowo, stosując w tym celu aplikator płaski oraz jeśli jest taka potrzeba, możemy łączyć z aplikacjami na kręgosłup i głowę, by uzyskać działanie antystresowe oraz aby doszło o aktywizacji wydzielania hormonów.