Wskazania

Zapalenie prostaty


Charakterystyka zapalenia prostaty: Jest to program z przewagą efektu wazodylatacyjnego i gojącego, który ułatwia likwidację obrzęków, a także pozwala złagodzić stan zapalny i problemy związane z hipertrofią prostaty.

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku zapalenia prostaty jest osiągnięcie działania przeciwobrzękowego i przeciwzapalnego, a w konsekwencji tego efektu gojenia i odnowy prawidłowych funkcji gruczołu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zapalenie prostaty, zwane inaczej przerostem gruczołu krokowego, to schorzenie dotykające mężczyzn, a częstotliwość zachorowania zwiększa się wraz z wiekiem. Problemy zaczynają się pojawiać ok. 50 roku życia. Powiększenie, obrzęk i zmiany zapalne towarzyszące chorobie utrudniają przepływ moczu, co powoduje oddawanie moczu w niewielkich ilościach. Przypadłość obniża komfort życia, a do tego może doprowadzić do wystąpienia złośliwych chorób prostaty. Powiększona prostata prowadzi do skurczu mięśni gładkich ujścia pęcherza i części moczowodu poprzez ucisk dolnej części pęcherza moczowego. Objawami powiększonego gruczołu prostaty są zaburzenia oddawania moczu (mowa tu o symptomach dolnych dróg moczowych na tle rozrostu prostaty – niewydolność nerek, retencja moczu, infekcje, krwiomocz). Leczenie to podawanie leków do których należą: nhibitoróy 5-alfa-reduktazy, leki fitoterapeutyczne, alfablokery. Stosuje się także zabiegi chirurgiczne.

Dzięki efektom przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag stymuluje gojenie stanu zapalnego wspomaga regenerację mięśni gładkich wpływa pozytywnie na wydzielanie gruczołu oraz pomaga przywracać normalne funkcje. Odnotowany został także pozytywny wpływ na sprawność seksualną.