Wskazania

Zgaga

Charakterystyka zgagi: Zgaga (inna nazwa przypadłości – pyrroza), to przypadłość, powstająca w wyniku tzw. refluksu żołądkowo-przełykowego. Przypadłość dotyka ok. jedną dziesiątą populacji. Kwaśna treść żołądka przechodzi do dolnej części przełyku i ponownie wraca do żołądka. Śluzówka i przełyk są podrażniane przez kwasy żołądkowe, co powoduje refluks nieprzyjemne bolesne uczucie pieczenia za mostkiem. Uczucie to przenosi się od obszaru żołądka do góry aż do gardła. Jeśli kwasy żołądkowe przez długi czas podrażniają błonę śluzową, może dojść do poważnego uszkodzenia. Wówczas mamy do czynienia z przemianą wewnętrzną wyściółki podrażnionego odcinka przełyku, a to może być przyczyną wrzodu i złośliwego guza. Jedna z przyczyn zaburzenia mechanizmu zwieracza to przepuklina roztworu przełykowego.

Jeśli zaburzenia się powtarzają należy podjąć skuteczne leczenie refluksu oraz poddawać się stałym kontrolom gastroskopowym. Ulgę można także osiągnąć, unosząc lekko górną połowę ciała podczas snu oraz pijąc szklankę letniej wody.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag jest wykorzystywana do ograniczenia bólów spastycznych i w celu wsparcia regeneracji uszkodzonej śluzówki przełyku.

Jak aplikować magnetoterapię

Jeśli mamy do czynienia ze zgagą, należy miejscowo złagodzić ból przy użyciu programów o częstotliwości 4-6 H, a następnie użyć częstotliwości 2-25 Hz w celu poprawy mikrokrążenia i gojenia. Do aplikacji używamy aplikatora płaskiego.