Wskazania

Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych


Charakterystyka: niepowikłane zapalenia górnych dróg oddechowych takie, jak przeziębienie czy katar są częstą przyczyną powstawania chorób zakaźnych. Ryzyko poważnych powikłań stwarzają przede wszystkim katar, zapalenie spojówek i inne nieżyty, zwłaszcza te, których przyczyną są ludzkie rinowirusy. Dzieci najczęściej cierpią na zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zaostrzenie spastycznego zapalenia oskrzeli, astmę oraz mukowiscydozę z zajęciem dolnych dróg oddechowych. Zakażenie rinowirusami najpoważniej przechodzą osoby w podeszłym wieku, po przeszczepach, a także noworodki i małe dzieci. Dotychczas stosowane metody leczenia zakażeń rinowirusowych nie przyniosły pożądanych efektów (w przeciwieństwie do efektów testów laboratoryjnych).

Co daje stosowanie magnetoterapii

Z objawami choroby, w szczególności z obrzękiem śluzówki dobrze sobie radzą aplikacje pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag. Do tego jej stosowanie rozszerza odnowę rzęsek nabłonka migawkowego, drogi oddechowe i łagodzi stan zapalny.

Aplikacje magnetoterapii

Jeśli cierpimy na katar anginę i chrypkę aplikujemy najpierw 2-25 Hz solenoidu na obszar szyi i głowy.

Magnetoterapia a zapalenie górnych dróg oddechowych. Zadaj pytanie!
Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz się dowiedzieć jak działa stosowanie magnetoterapii na zapalenie górnych dróg oddechowych takich jak: chrypka, katar, przeziębienie. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, które będą dotyczyły stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.