Wskazania

Bóle zębów

Charakterystyka bólów zębów: bóle zębów to częste dolegliwości, które powodują uszkodzenie zębów. Należą do nich: próchnica, lub odłamanie kawałka zęba. Bóle zębów pojawiają się także na skutek uszkodzenia szkliwa stanu zapalnego nerwów zębowych, uszkodzenia tkanek miękkich (zapalenie dziąseł, paradontoza), a także kamienia nazębnego. Zdarza się, że ból promieniuje z miejsca uszkodzenia do innych części głowy. Leczenie należy zacząć od przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego.

Stosowanie magnetoterapii

W fazie ostrej uzupełnienie leczenia przeciwbólowego będzie stanowić magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości. Po interwencji lekarskiej metoda ta przyspieszy wchłanianie obrzęku, zapalenia oraz gojenie. Aplikacji nie stosuje się w przypadku krwawienia z zębodołu po usunięciu zęba.

Aplikacje magnetoterapii

Pierwszym krokiem jest zastosowanie aplikacji niskich częstotliwości 4-6 Hz celem złagodzenia bólu, natomiast w okresie rekonwalescencji możliwe jest użycie częstotliwości 65-79 Hz w celu stymulacji gojenia. Podczas terapii należy stosować aplikator (w szczególności na ostre bóle) lub solenoid.