Wskazania

Dziecięce porażenie mózgowe

Charakterystyka dziecięcego porażenia mózgowego: Dziecięce porażenie mózgowe to zaburzenie ośrodka regulacji ruchu oraz rozwoju, które wynika z uszkodzenia niedojrzałego mózgu we wczesnym okresie rozwojowym, czyli. przed porodem, w trakcie porodu i we wczesnym okresie poporodowym. Czasem można dostrzec także zaburzenia mentalne, zaburzenia rozumienia, mowy, czucia, napady nerwowe. Zburzenia te mogą występować razem. Lecz zwykle dominuje jedno z nich. Do schorzenia tego należą przeważnie przypadki, w których widać dominację ruchomości. Dziecięce porażenie mózgowe może przybierać różne postaci i może ono wystąpić stopniowo w 2-3 roku życia. Powodem tego jest rozwój mózgu oraz jego funkcji. Po 3 roku życia niektóre postaci choroby mogą spowodować wystąpienie innych objawów lub pojawianie się ich naprzemiennie jeden po drugim. Dziecięce porażenie, za sprawą podobnych objawów przypomina inną chorobę Heinego-Medina, lecz nie powinno być z nią mylone.

Stosowanie magnetoterapii

Istnieją dwie postaci schorzenia: spastyczne i niespastyczne. W tych stanach wykorzystanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag prowadzi do normotonii. Po stwierdzeniu stanu należy niezwłocznie rozpocząć terapię. O doskonałych właściwościach leczenia można było usłyszeć już w latach 80-tych od doktora Chvojki np. w przypadku zaniku jąder komórek nerwowych w przednich rogach rdzenia kręgowego.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag powinna być aplikowana długofalowo i wielokrotnie na cały kręgosłup oraz głowę i wszędzie tam, gdzie dochodzi do skurczów mięśni. Zalecana częstotliwość 2-25 Hz. Jeśli mamy do czynienia z postaciami niespastycznymi, należy stosować na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi 50-81 , używając aplikatorów płaskich i solenoidu.