Wskazania

Jaskra

Charakterystyka jaskry: W przypadku jaskry uszkodzeniu ulegają aksony komórek siatkówki, a także pojawiają się ubytki w polu widzenia, co może spowodować ślepotę.

Powodem powstania schorzenia może być zwiększone ciśnienie śródgałkowe, zmniejszona perfuzja gałki ocznej i zaburzenie w krążeniu płynu śródocznego, które jest wynikiem zmniejszonej perfuzji. Także normotonia może doprowadzić do jaskry. W każdym z wymienionych przypadków mamy do czynienia z zaburzeniem aksoplazmatycznego przepływu w aksonach, a to powoduje obrzęk oraz uszkodzenie nerwów. Wśród innych czynników ryzyka znajdują się cukrzyca, predyspozycje genetyczne, nadciśnienie, krótkowzroczność oraz choroby naczyń.

Stosowanie magnetoterapii

Na istotną poprawę mikrocyrkulacji w eksponowanych tkankach bardzo korzystnie wpływa magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag, a to za sprawą dylatacji naczyń włosowatych i przedwłosowatych. Dzięki temu poprawie ulega podaż utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz wydalanie metabolitów. Do tego terapia poprawia krążenie w oczodole. Stosowanie magnetoterapii daje efekt przeciwzapalny, gojący i stymulacyjny oraz zwiększający obrót metaboliczny. Aplikacje pomagają w łagodzeniu uszkodzenia nerwu wzrokowego i dają także korzystny efekt w przypadku zaburzenia funkcji pręcików siatkówki.

Aplikacje magnetoterapii

Gdy stwierdzona zostanie jaskra, należy rozpocząć aplikację od programów wazodylatacyjnych 2-25 Hz, a następnie przechodzić do 36-44 Hz, używając przy tym solenoidu.