Wskazania

Łysienie (wypadanie włosów)

Charakterystyka łysienia (wypadanie włosów): Łysieniem nazywamy patologiczne ogniskowe wypadanie lub całkowitą utratę włosów. Schorzenie może się pojawić na skutek zmian hormonalnych, stresu, wpływów toksycznych oraz mechanicznych, a także chorób skóry. W trakcie leczenia wprowadza się zmiany w zwyczajach żywieniowych, jak również w celach terapeutycznych, wykorzystuje się hamowanie dihydrotestosteronu, a także stosuje się inne metody, które prowadzą do poprawy ukrwienia skóry głowy, jak również powodują ogólną detoksykację ciała.

Stosowanie magentoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości, stymuluje mikrokrążenie utlenowanej krwi i składników odżywczych w odsłoniętej skórze głowy, a także daje lepsze warunki wzrostowi nowych włosów, a wszystko to za sprawą wyraźnego wpływu na rozszerzenie naczyń włosowatych i przedwłosowatych.
Aby zwiększyć ogólny efekt, warto zastosować aplikację w obszarze wątroby, dzięki czemu wsparta zostanie detoksykacja. Zaleca się również stosowanie kuracji pitnej poprzez picie namagnetyzowanej wody, która pozwoli szybciej rozpuszczać i odprowadzać metabolity z tkanek.

Aplikacja magnetoterapii na łysienie (wypadanie włosów)

Na owłosioną część głowy zaleca się stosowanie programów wazodylatacyjnych (36-44 Hz) przy użyciu solenoidu w obszarze wątroby oraz zastosowanie programu medical z użyciem aplikatora płaskiego.