Wskazania

Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego


Charakterystyka bólu promieniującego z kręgosłupa piersiowego: najczęściej dotyczy on neuropatii międzyżebrowej, która promieniuje z kręgosłupa piersiowego wzdłuż żeber i jest spowodowana blokadą stawów międzykręgowych i stawów żebrowo-kręgowych. Ważne jest odróżnienie przypadłości od poważnych chorób narządów wewnętrznych, np. chorób płuc, incydentów sercowych, żołądka itp.

 

Wykorzystanie magnetoterapii

Wykorzystując aplikację pulsacyjną magnetoterapii o niskiej częstotliwości, ważne jest osiągnięcie efektu przeciwbólowego oraz działania spazmolitycznego i przeciwobrzękowego, który pozwala na rozluźnianie skurczów i łagodzenie bólu w ostrej fazie. Przed zastosowaniem magnetoterapii warto postawić na ćwiczenia rehabilitacyjne, manipulacyjne, masaże itp.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku ostrego stanu i przy bólach promieniujących od kręgosłupa piersiowego zaleca się powtarzanie ekspozycji przy użyciu płaskiego aplikatora. Możliwe też jest użycie dużego solenoidu w zakresie 4-40 Hz na kręgosłup piersiowy, a gdy ostre zaburzenia ustąpią, można stosować aplikacje zamiennie z programami o częstotliwości 10-50 Hz.