Wskazania

Zapalenie oskrzeli


Charakterystyka zapalenia oskrzeli: To problem często dotykający małe dzieci oraz ludzi dorosłych. Jeśli w trakcie leczenia jest wskazana antybiotykoterapia, to oprócz niej oraz leczenia mukolitycznego, które rozwiązują fazę ostrą, istotna jest faza doleczenia i rekonwalescencji. Nieodpowiednie leczenie może spowodować przejście w stan przewlekły, co zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w przypadku zapalenia oskrzeli jest zalecana już na początku choroby. Pozawala ona złagodzić objawy poprzez zmniejszenie obrzęku śluzówek, poprawienie wydolności oddechowej płuc dzięki działaniu wykrztuśnemu. Terapia pomaga stymulować system odpornościowy do walki z zakażeniem oraz wpływa na skuteczność antybiotykoterapii. Do tego pomaga skrócić czas leczenia, a w czasie rekonwalescencji wpływa na regenerację nabłonka dróg oddechowych, stymuluje zdolności obronne organizmu i zmniejsza liczbę nawrotów choroby.

Aplikacje magnetoterapii

Gdy mamy do czynienia z fazą ostrą, należy aplikować częstotliwości, 2-25 Hz, a w okresie doleczania, warto skorzystać z programów o wzmocnionym działaniu gojącym i regeneracyjnym 65-79 Hz.