Wskazania

Artrozy stawów biodrowych


Charakterystyka artrozy stawów biodrowych: koksartroza jest nazwą choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, która jest efektem zużycia chrząstki stawowej. W dużej mierze w pływ na powstawanie schorzenia mają wiek, powtórne urazy i zapalenia, nadwaga oraz przeciążenia stawów. W wyniku oddziaływania tych czynników chrząstka staje się nierówna, uszkodzona, a staw bolesny, w patologicznym ułożeniu i z pojawiającym się obrzękiem. Metodą leczenia najczęściej jest zabieg chirurgiczny, zwany osteotomią, lub całkowita endoproteza stawu biodrowego. Jeśli mamy do czynienia z łagodniejszą odmianą artrozy, w leczeniu wykorzystuje się leki lub rehabilitację.

Magnetoterapia

Podczas rehabilitacji artrozy stawów biodrowych codziennie stosuje się pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości. Taka metoda daje szybki efekt przeciwzapalny, przeciwobrzękowy oraz przeciwbólowy.

Jak wygląda aplikacja magnetoterapii

Na początku celem jest złagodzenie bólu niskimi częstotliwościami 4-6 Hz poprzez codzienną aplikację, następnie wykorzystuje się programy regeneracyjne w skojarzeniu z częstotliwościami tłumiącymi 10-50 Hz. Do aplikacji stosuje się duży solenoid, płaski aplikator składany.