Wskazania

Endoprotezy

Charakterystyka endoprotez: Program wykorzystywany jest w stanach, w których zalecane jest wszczepienie sztucznego stawu (całkowitej endoprotezy), lub gdy pojawi się potrzeba implantacji mniejszych fragmentów, w celu naprawienia uszkodzonych tkanek.

 

 

Dlaczego stosuje się aplikację magnetoterapii

Aplikację magnetoterapii przed implantacją, jak i po zabiegu, stosuje się w celu poprawy witalności tkanek, natomiast po operacji celem terapii jest przyspieszenie gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Dzięki aplikacjom możliwe jest także utrzymanie sąsiednich tkanek w jak najlepszej kondycji, a to zapobiega obluzowywaniu się endoprotezy.

Wykorzystanie magnetoterapii

Implanty (endoprotezy) produkuje się z metali medycznych i plastików (dotyczy to sztucznych stawów, płytek, gwoździ, stentów). Wszystkie materiały składają się ze specjalnie przygotowanych stopów i surowców niemagnetycznych, a niezawodna technika implantacji i umocowywania wyklucza jakiekolwiek przesunięcie Terapeutyczne aplikacje pola magnetycznego nie wpływają na nagrzewanie się materiałów protetycznych. Dzięki temu można bez żadnego ryzyka wykorzystywać w leczeniu pacjentów magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag i to bez względu na rodzaj protezy, z której pacjent korzysta. Magnetoterapia jest najczęściej aplikowana osobom z całkowitą protezą dużych stawów – biodrowego i kolanowego. Dzięki spopularyzowaniu endoprotez wzrosło zainteresowanie operacjami rewizyjnymi (inaczej mówiąc, koniecznością wykonania ponownego zabiegu w przypadku wystąpienia infekcji albo zwichnięcia protezy).

Jakie inne korzyści płyną ze stosowania magnetoterapii przy endoprotezie
Oprócz stymulacji procesów gojenia po implantacji protezy, magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag obniża dodatkowo ryzyko komplikacji infekcyjnych pomaga w utrzymaniu sąsiednich tkanek w jak najlepszej kondycji, a to przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy. Gdy ból zostanie złagodzony rekonwalescencja jest łatwiejsza i poprawia się ruchomość.