Wskazania

Artroza stawu barkowego


Charakterystyka artrozy stawu barkowego: choroba zwyrodnieniowa stawów wpływa na uszkodzenie chrząstki stawowej, co w dalszej perspektywie sprawia, że na uszkodzonych obrzeżach powstają wyrostki. Wtórnie może dojść do uszkodzenia więzadła i tkanek miękkich wokół stawu, które w konsekwencji powodują zniekształcenie stawów, ograniczenie ruchomości i ból. Na rozwój choroby mają wpływ takie czynniki jak: starzenie się, wrodzone zmiany stawów, zmiany pourazowe, przeciążenia czy wpływy metaboliczne. Schorzenie można leczyć przy pomocy farmakoterapii, zabiegów chirurgicznych, korekcji, rehabilitacji i terapii sanatoryjnej.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zdiagnozowanie artrozy stawu barkowego kwalifikuje tę przypadłość do zastosowania pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości. Dzięki niej można zaobserwować działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. W przypadku zaburzeń przewlekłych, metoda ta przynosi poprawę ruchomości i spowalnia dalsze uszkodzenia stawów oraz daje całkowitą ulgę w bólu.

Aplikacje magnetoterapii

Do aplikacji magnetoterapii potrzebny jest specjalny aplikator na bark lub solenoid. Początkowo stosuje się niskie częstotliwości (4-6 Hz) dla złagodzenia bólu, a następnie włącza się programy regeneracyjne (25-50 Hz)