Wskazania

Kanał nadgarstka

Charakterystyka: program, który oddziałuje na zespół cieśni nadgarstka pozwala optymalnie połączyć efekty przeciwbólowe, wazodylatacyjne i stymulujące.

W jakim celu stosujemy magnetoterapię

Za cel stosowania aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka uważa się rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek dzięki uzyskaniu efektu przeciwzapalnego i przeciwobrzękowego.

Jak wykorzystuje się magnetoterapię

Terapię stosuje się w przypadku pojawienia się ucisku wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w przypadku których dochodzi wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, które powodują ból. Kanał nadgarstka to szczelina znajdująca się na wewnętrznej stronie ręki. Ograniczona jest stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale tym umieszczone są ścięgna mięśni łokcia, dzięki którym możliwe jest zginanie palców i nerwu pośrodkowego. Gdy pojawia się ucisk, towarzyszy mu ból oraz zmiany degeneracyjne. Podwyższone ciśnienie występuje na skutek stanów zapalnych, zmian powysiłkowych, a u kobiet również za sprawą hormonów.
W każdym stadium choroby możliwe jest wykorzystanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Dzięki aplikacjom, można zauważyć złagodzenie bólu oraz lepszą ruchomość. Do tego widoczne są efekty: przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.

Jak aplikować magnetoterapię

W przypadku problemów z kanałem nadgarstka i w celu zapobiegania problemom zaleca się rozpoczęcie leczenia od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz i tak aż do momentu zaniku problemów, a w dalszej kolejności stosowania jedynie aplikacji profilaktcznej wedle potrzeby. Wykorzystuje się odpowiedni aplikator – solenoid w przypadku obu rąk oraz mały dyskowy w przypadku jednej.