Wskazania

Jak wyleczyć łokieć tenisisty?

Charakterystyka: program został przygotowany z myślą o osobach, które muszą sobie radzić z bólem w stawach łokciowych, tzw. łokciem tenisisty, powstającym przy nadmiernym jednostronnym obciążeniu u sportowców lub osób, które pracują fizycznie.

 

 

Jaki jest cel aplikacji magnetoterapii

Wykorzystanie magnetoterapii w przypadku schorzenia zwanego łokciem tenisisty pozwala łagodzić ból oraz wspiera procesy leczenia, gdy w tym samym czasie sosowane są zabiegi chirurgiczne, ćwiczenia oraz rehabilitacja. Stany zapalne ścięgien i więzadeł bardzo często przechodzą w stany przewlekłe, a także nawracają, gdy dojdzie do zbyt wczesnego obciążenia albo niedoleczenia. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest stosowanie magnetoterapii profilaktycznie, także w czasie, gdy ból nie jest odczuwalny.

Wykorzystanie magnetoterapii

Łokieć tenisisty to zmiana chorobowa powstająca w miejscu przyczepu mięśni i więzadeł do stawu łokciowego. Schorzenie to klasyfikuje się jako entezopatię. Do przeciążenia dochodzi najczęściej w miejscu prostowania nadgarstka (przeciążeniu ulegają mięśnie prostujące nadgarstka, tzw. prostowniki nadgarstka oraz mięśnie obracające rękę dłonią na górę). Można ograniczyć ryzyko wystąpienia schorzenia poprzez zmniejszenie obciążenia treningowego oraz aplikowanie ćwiczeń kompensacyjnych. Osoby pracujące mogą postawić na zmienianie czynności w czasie trwania jednej zmiany. Choroba powoduje postawanie stanów bólowych, problemów z chwytaniem przedmiotów i osłabienie siły uchwytu mięśni. Leczenie trwa długi okres czasu i polega zarówno na zastosowaniu zabiegów, jak i chirurgii. W tym czasie warto także zadbać o spokojny tryb życia, leki przeciwbólowe i kortykoidowe, ortezy, a także okłady z lodu. Podczas leczenia zachowawczego należy pamiętać o fizjoterapii, jak i magnetoterapii

Ćwiczenia rehabilitacyjne – aplikowanie magnetoterapii

Najlepszą odpowiedzią na to, jak wyleczyć ból łokcia tenisisty jest magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag. Należy aplikować ją miejscowo na staw, codziennie, regularnie i przez długi okres. Najlepszy do aplikacji jest mały aplikator lub solenoid. Dzięki temu leczeniu możemy liczyć na efekt gojący, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny.