Wskazania

Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Charakterystyka zaburzeń ukrwienia kończyn górnych: Chorobą niedokrwienną kończyn górnych nazywamy schorzenie tętnic kończyn górnych prowadzące do ich niedokrwienia. Mamy z nim do czynienia częściej niż z chorobą kończyn dolnych. Proksymalny typ choroby niedokrwiennej kończyn górnych zwykle warunkuje miażdżyca. Częściej mamy do czynienia z typem dystalnym (objaw Raynauda – miejscowa nerwica naczyniowa). Do innych objawów nieprawidłowego ukrwienia należą np. napady skurczów naczyniowych wywołane przez schorzenie splotu ramiennego, w chorobach naczyń obwodowych i innych stanach, wówczas gdy zaburzenia ukrwienia kończyn górnych mogą być sygnałem innych, poważnych schorzeń.

Wykorzystanie magnetoterapii

Uzupełnieniem leczenia choroby niedokrwiennej kończyn górnych jest magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag. Metoda ta działa wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, a także poprawia cyrkulację utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance, co w konsekwencji pozwala na uzyskanie lepszych miejscowo warunków metabolicznych.

Aplikacje magnetoterapii

Jeśli zdiagnozowana zostanie choroba niedokrwienna kończyn górnych, zaleca się stosowanie programów pazmolitycznych i wazodylatacyjnych w zakresie 2-25, jak również, w razie potrzeby, odpowiedniego długofalowego kombinowania z 10-50 Hz na chory obszar całego splotu ramiennego, używając w tym celu solenoidu lub specjalnego aplikatora na ramię.