Wskazania

Zespół Raynauda

Charakterystyka zespołu Raynauda: Jest to miejscowa nerwica naczyniowa charakteryzująca się napadowymi skurczami naczyń w obrębie palców z klasycznym zbladnięciem (białe, martwe palce), wywoływanymi zimnem, wilgocią i przepływem powietrza bądź wysiłkiem. Objawów należy się doszukiwać w chorobach tętnic, kolagenozach, w patologiach w obrębie nadobojczykowym itp. Trzeba odróżnić od choroby Raynauda zaburzenia dotyczące pełnej nerwicy naczyniowej (pojawiają się tu podobne objawy do tych, które dotyczą pełnej nerwicy naczyniowej). Na chorobę najczęściej zapadają kobiety palące.

Wykorzystanie magnetoterapii:

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag jest zalecana w przypadku wystąpienia zespołu Raynauda, gdy zostanie postawiona odpowiednia diagnoza i wykluczony zostanie ewentualny proces nowotworowy w obrębie nadobojczykowym. Aplikacji należy dokonywać nie tylko na palce, ale także na obszar nad kością obojczykową i kręgosłupa szyjnego, by ułatwić przepływ w naczyniach całej kończyny górnej.

Aplikacje magnetoterapii:

Zaleca się wykonywanie aplikacji częstotliwościami spazmolitycznymi i wazodylatacyjnymi 2-25 Hz, codziennie, także w przypadku stanów ostrych.