Wskazania

Bóle kręgosłupa – jak leczyć?

Charakterystyka bólów kręgosłupa: leczenie dotyczy bólów kręgosłupa powstających wskutek procesów zwyrodnieniowych i zapalnych lub po dużym wysiłku i nietypowej aktywności ruchowej, a także w przypadku przeziębienia. Wyróżniamy wiele rodzajów bólu kręgosłupa począwszy od funkcjonalnych po strukturalne w tkankach.

Dlaczego stosuje się magnetoterapię w leczeniu bólu kręgosłupa?

Magnetoterapia jest stosowana w celu zmniejszenia ostrego bólu oraz działania rozluźniającego na skurcze mięśniowe, a także celem poprawy ruchomości i umożliwienia dalszej rehabilitacji ruchowej. Metoda ta przyspiesza także regenerację w bólach rożnych odcinków kręgosłupa.

Wykorzystanie aplikacji magnetoterapii

W przypadku bólu kręgosłupa lędźwiowego stosuje się programy, które automatycznie zmieniają częstotliwości przeciwbólowe i gojące. Pomagają one w leczeniu bólów o podłożu zapalnym, przeciążeniowym, degeneratywnym i po przeziębieniu. Aplikacje wykorzystuje się w przypadku wszystkich bólów: odcinka krzyżowego, piersiowego i szyjnego. Pacjenci często popełniają błąd, lecząc bóle kręgosłupa i stawów podczas zażywania leków przeciwbólowych, miorelaksacyjnych i przeciwzapalnych. Jeśli leki te są długo stosowane, mogą one spowodować wystąpienie skutków ubocznych.

Stosowanie aplikacji magnetoterapii

Do najważniejszych zalet rehabilitacji przy bólach kręgosłupa magnetoterapią pulsacyjną marki Biomag należą: niewielka liczba przeciwskazań oraz małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Magnetoterapia nie wpływa na pacjentów obciążająco, a do tego może ona być stosowana zarówno w szpitalu, jak i w domu, a to jest duże udogodnienie w przypadku pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby, którzy mogą nabyć urządzenia domowe. Magnetoterapia jest zawsze stosowana z innymi metodami leczenia. Najczęściej korzysta się ze składanego aplikatora płaskiego w pozycji leżącej albo siedzącej. Można też wykorzystać do terapii aplikator stołowy. Przy pomocy magnetotrapii uzyskuje się znakomite efekty przeciwbólowe, regenerujące, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Z tego względu metoda ta polecana jest w leczeniu bólu stawów, kręgosłupa i odcinka lędźwiowego.