Wskazania

Choroba Bechterewa

Charakterystyka Choroby Bechterewa: jest to schorzenie reumatyczne, które atakuje kręgosłup. Na każde stadium schorzenia zostały przygotowane programy oraz sposoby aplikacji.

 

 

Jaki jest cel aplikacji magnetoterapii

Za cel aplikacji uważa się złagodzenie bólu, tłumienie stanów zapalnych, umożliwienie rehabilitacji ruchowej, a także hamowanie kolejnych zmian chorobowych.

Zastosowanie magnetoterapii

Choroba Bechterewa jest specyficznym schorzeniem kręgosłupa charakteryzującym się zaburzeniem układu odpornościowego o długotrwałym i stale pogorszającym się przebiegu. Choroba to przewlekłe zapalenie, które zajmuje głównie stawy krzyżowo-biodrowe i krzyżowo-lędźwiowe oraz charakteryzuje się postępującym zesztywnianiem do unieruchomienia kręgosłupa. Wówczas może dojść do kostnienia przestrzeni międzykręgowej.
Podczas stosowania terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, a także leczenie sanatoryjne i rehabilitacja oraz leki działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Jak aplikować magnetoterapię

Choroba Bechterewa jest jednym z podstawowych wskazań dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Wyraźnie zauważalny jest tu efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i gojący. W schorzeniach przewlekłych magnetoterapia pomaga poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów oraz przynieść ogólną ulgę w bólu.
Do łagodzenia bólu stosuje się aplikacjei niskimi częstotliwościami 4-6 Hz, a następnie łączy się z programami regenerującymi 25 – 50 Hz. Na dane bolące miejsce wybiera się odpowiedni aplikator (na małe stawy głównie solenoid, a na kręgosłup duży płaski lub stołowy aplikator).