Wskazania

Rwa kulszowa – jak leczyć w domu?

RWA KULSZOWA. Leczenie zapobieganie.

Bardzo często otrzymujemy od Państwa pytanie: mam rwę kulszową, czy Biomag mi pomoże? Zanim odpowiem na to pytanie, w jaki sposób i czy w ogóle Biomag leczy rwę kulszowa i dlaczego jest to tak skuteczna terapia, zastanówmy się czym jest rwa kulszowa. Jakie są przyczyny i kiedy możemy stwierdzić, że rwa kulszowa nas dotyczy ?

ZAPALENIE KORZONKÓW

czyli atak rwy kulszowej świadczy o słabej kondycji kręgosłupa i zawsze wymaga fachowego leczenia.
Taki problem zaczyna się po 30 r.ż. dzieje się tak, ponieważ z wiekiem kręgosłup starzeje się, zużywa  i postępują zmiany zwyrodnieniowe
Objawia się  niespodziewanym, dotkliwym bólem w dole pleców, paraliżującym całe ciało. Promieniuje do pośladków, a nawet przechodzi przez udo, łydkę, aż do stopy. Charakterystyczne może być również to, że mamy problem z wyprostowaniem nogi  w kolanie. Ponadto dolegliwości mogą nasilać się podczas leżenia, kichania, kaszlu, śmiechu.
Atak może być spowodowany także zbyt intensywnym wysiłkiem. Dotyczy to szczególnie osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia i nagle zaczynają intensywne ćwiczenia lub  w jakiś inny sposób przeciążają kręgosłup, np. nieprawidłowym dźwiganiem, podnoszeniem, czy pochylaniem.

JAK ROZWIJA SIĘ RWA KULSZOWA?

Słabe mięsnie pleców i brzucha nie są w stanie podtrzymać kręgosłupa.  Krążki międzykręgowe zaczynają się wybrzuszać, dochodzi do ucisku na korzenie nerwowe  i odczuwamy nagły przeszywający ból lub paraliż.
NIGDY nie należy lekceważyć takiego stanu ponieważ RWA KULSZOWA MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA!
Jeśli po za bólem występuje brak czucia nogi, zatrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, należy jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ objawy te mogą świadczyć o zmianach prowadzących do trwałego uszkodzenia nerwu.
Lekarz dobiera leki. Zazwyczaj w zależności od nasilenia bólu, podaje się duże dawki leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych często też  zastrzyki na rozluźnienie mięśni.

WYLECZ RWĘ KULSZOWĄ TERAPIĄ BIOMAG

Żeby skutecznie leczyć trzeba leczyć przyczynę, a nie objaw. Dlatego w przypadku rwy kulszowej niezbędna jest rehabilitacja i fizykoterapia, ponieważ ustąpienie dolegliwości bólowych nie oznacza jeszcze zakończenia leczenia. Tutaj doskonale się sprawdza fizykalna terapia Biomag.
Terapię Biomag możemy stosować zarówno prewencyjnie kilka razy w tygodniu, żeby nie dopuścić do zwyrodnień kręgosłupa, opóźnić jego procesy starzenia, które prowadzą do  nagłego ataku rwy kulszowej.
W przypadku ostrego bólu terapię stosujemy częściej  2-3 razy dziennie po 45 min. W trakcie zabiegu stosowane są specjalnie przystosowane do tego schorzenia, indywidualne programy fizykalne wgrane w urządzenie do użytku domowego. W tym celu stosujemy aplikator punktowy na miejsce kręgosłupa lędźwiowego, a duży aplikator materac wzdłuż nóg.
Na urządzeniu wybieramy  zabieg nr. 7 .Ten zabieg ma na celu usunąć ból, rozluźnić mięśnie, które uciskają na korzenie i cofnąć stan zapalny. Następnie należy zastosować zabieg nr 28 o działaniu regeneracyjnym, co pozwoli zregenerować uszkodzone tkanki. Dzięki poprawie ukrwienia i regularnemu stosowaniu, możemy uniknąć przykrych dolegliwości związanych z nawrotem dolegliwości, wzmocnić swój kręgosłup i zaoszczędzić czas i pieniądze na długą rehabilitację. Z terapią Biomag powrót do sprawności następuje szybko, a efekt utrzymuje się na długi  czas.

PORADY SPECJALISTY BIOMAG:

•    Ćwicz regularnie, zwróć uwagę szczególnie na ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa i brzucha.
•    Unikaj długotrwałych przeciążeń, gwałtownych ruchów, nagłych skłonów
•    Podnosząc cokolwiek z podłogi, kucnij, zamiast się pochylać z wyprostowanymi nogami. Przenoszony przedmiot trzymaj blisko siebie w obu rękach.
•    Staraj się równo obciążać obie strony ciała, zastąp torbę plecakiem, noś zakupy w dwóch reklamówkach
•    Podczas długiego stania przenoś ciężar ciała z nogi na nogę.
•    Wykonuj systematycznie zabiegi urządzeniami Biomag, zarówno profilaktycznie, jak i objawowo

JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA, CHCIAŁBYS WIEDZIEĆ WIĘCEJ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ, WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ PONIŻEJ LUB ZADZWOŃ DO NAS
22 699 93 93