Wskazania

Ucisk nerwów (przewlekły)

 

Charakterystyka przewlekłego ucisku nerwów: Program nadaje się idealnie, gdy cierpimy na przewlekły ból pleców związany z degeneratywnymi zmianami w kręgosłupie.

 

Jaki jest cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji w przypadku przewlekłego ucisku nerwów jest osiągnięcie ulgi w bólu wspieranie regeneracji i utrzymywanie stanu bezbólowego oraz umożliwienie dalszej rehabilitacji. Aplikacje utrzymuje się także w okresie bezbólowym (1-2 razy dziennie).

Wykorzystanie magnetoterapii

Chroniczny ucisk nerwów to ucisk nerwów korzeniowych (zespoły kręgosłupowo-korzeniowe) w różnych odcinkach kręgosłupa z promieniowaniem bólu i ograniczoną ruchomością – wertebrogenowy syndrom algiczny. Ból jest przewlekły (w odróżnieniu od stanów ostrych) niekiedy silniejszy, innym razem słabszy.

Chroniczny ucisk nerwów to częsty efekt degeneracyjnych zmian w kręgosłupie – spondylozy, spondyloartrozy, osteochondrozy. Za przyczynę ucisku uważa się przepuklinę dysku lub wyrostki oddziałujące na korzeń nerwowy. Z powodu ucisku przepukliny dysku międzykręgowego i wyrostka kręgowego albo ze względu na inne zmiany degeneracyjne kręgosłupa, które oddziałują na korzenie nerwów, może dojść do powstania zespołów korzeniowych z różnymi obszarami promieniowania bólu. Istnieje szereg wertebrogenowych syndromów przewlekłego ucisku nerwów – zespół czaszkowo-barkowy i czaszkowo-biodrowy, szyjno-czaszkowy, bóle kręgosłupa piersiowego, zespół korzeniowy kończyny górnej, syndrom algiczny, zespół ogona końskiego, chroniczne bóle w odcinku biodrowym i krzyżowym. Magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag, poprzez działanie przeciwbólowe, miorelaksacyjne, przeciwobrzękowe i regeneracyjne, znajdzie swoje zastosowanie w wertebrogenowych syndromach algicznych przy przewlekłym ucisku nerwów. Magnetoterapia nie likwiduje zmian anatomicznych wymagających ewentualnego zabiegu chirurgicznego. Warto ją jednak wykorzystać w czasie przygotowań do operacji, a także w czasie rekonwalescencji i profilaktycznie, by zapobiec kolejnym zmianom. Zastosowanie tej metody wpłynie również na lepsze działanie leków antyreumatycznych oraz pozwoli przynieść ulgę, jaki i utrzymać okresy bezbólowe.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikacje niskimi frekwencjami przeciwbólowymi 4 – 6 Hz, a w stanach przewlekłych naprzemiennie z częstotliwościami 13 -17 Hz z wyższym czynnikiem miorelaksacyjnym, stosujemy w przypadku ostrych stanów ucisku nerwów (ostrego bólu). Aplikator należy przyłożyć w miejscu ucisku nerwu rdzeniowego.