Wskazania

Zapalenie stawów kręgosłupa

Charakterystyka zapalenie stawów kręgosłupa: Program jest przeznaczony da osób, które cierpią na zapalenie stawów kręgosłupa.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji w przypadku zapalenia stawów kręgosłupa jest głównie ograniczenie objawów zapalnych, jak również poprawa ruchomości i łagodzenie bólu. Dzięki magnetoterapii możliwe jest osiągnięcie efektu gojenia oraz normalnej funkcji za pomocą oddziaływania na układ naczyniowy. Terapia poprawia także dopływu utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz wpływa na usuwanie metabolitów. Ważną zaletą jest poprawa warunków do procesu gojenia.

Wykorzystanie magnetoterapii

Odmianą zapalenia stawów kręgosłupa jest Choroba Bechterewa (specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego i stawów międzykręgowych). Ma ono długotrwały oraz pogarszający się przebieg. Schorzenie powoduje wyraźne ograniczenie ruchomości oraz dotkliwy ból.

Chorobą kręgosłupa, charakteryzującą się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, poluźnieniem więzadeł, niszczeniem chrząstki lub bliznowaceniem jest reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa.

Podczas terapii istotna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, leczenie sanatoryjne, rehabilitacja, jak również ważne jest stosowanie leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Zapalenie stawów kręgosłupa jest jednym z podstawowych wskazań dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Najbardziej pomocny jest efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, gojący oraz przeciwzapalny. Magnetoterapia znajduje swoje zastosowanie w przypadku schorzeń przewlekłych, poprawiając ruchomość i spowalniając kolejne uszkodzenia stawów, jak również przynosząc ogólną ulgę w bólu.

Aplikacje magnetoterapii

Ból należy łagodzić za pomocą niskich częstotliwości 4-6 Hz, następnie łącząc z programami regenerującymi 25 – 50 Hz. Adekwatnie do miejsca bólu – wybieramy odpowiedni aplikator – na małe stawy solenoid, a na kręgosłup duży płaski albo stołowy aplikator.