Wskazania

Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa

Charakterystyka zwyrodnień kręgosłupa: Są to programy, które wykorzystuje się przy degeneratywnych zmianach w kręgach i dyskach międzykręgowych z ewentualnym uciskiem nerwów korzeniowych.

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji w przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa jest rozluźnianie przykurczów mięśni, łagodzenie bólu oraz poprawa ruchomości kręgosłupa.

Wykorzystanie magnetoterapii

Jeśli stwierdzona zostanie artroza kręgosłupa, należy aplikować skrócony program nr 3 – artrozy stawów, gdy krótszy czas ekspozycji jest stosowany codziennie. W trybie klinicznym dodana została częstotliwość do 50 Hz do intensywniejszej stymulacji gojenia. Zwykle program jest stosowany w po wcześniejszym złagodzeniu bólu programem nr 1 i wówczas dąży się do frekwencji regenerujących. Celem terapii jest osiągnięcie rozluźnienia bolesnych przykurczy mięśni i blokad poprzez działanie przeciwbólowe i spazmolityczne. Łagodzenie obrzęków dysków międzykręgowych i sąsiednich tkanek, możliwe jest dzięki efektowi przeciobrzękowemu magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag. Powoduje to zmniejszeniu ucisku nerwów korzeniowych. W efekcie możemy uzyskać rozluźnienie kręgów i poprawę ruchomości. Aplikacje mogą być wykonywane przed rozpoczęciem ćwiczeń rehabilitacyjnych.