Wskazania

Cellulit

Charakterystyka programu “cellulit”: Cellulit przyczynia się do powstawania zaburzeń w okolicach włókien elastycznych i kolagenowych oraz utraty sprężystości i pogorszenia jakości skóry. Tłuszcz zostaje zgromadzony w kance podskórnej i powoduje ograniczenie mikrokrążenia utlenowanej krwi. Prowadzi to do powstania zwyrodnień tkanki łącznej, zmian zwłóknieniowych, a na skórze pojawia się „pomarańczowa skórka”. Zaburzenie mikrokrążenia powoduje dalsze odkładanie się metabolitów i stopniowe uszkadzania krążenia limfy. Wśród osób ze skłonnościami do występowania cellulitu największą grupę zagrożenia stanowią kobiety, zwłaszcza te, które cierpią na zaparcia, zaburzenia funkcji wątroby oraz nerek, a także cierpiące na zaburzenia krążenia krwi i limfy. Badania wykazały ścisłe powiązanie występowania żylaków z cellulitem. Przed rozpoczęciem leczenia żylaków należy pozbyć się cellulitu. Do głównych czynników sprzyjających występowaniu schorzenia należą złe nawyki żywieniowe, brak ruchu, zmiany hormonalne, a także palenie.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w przypadku cellulitu wpływa na poprawienie dopływu tlenu do eksponowanego obszaru i wraz z działaniem detoksykacyjnym, na usuwanie metabolitów ze skóry i tkanki podskórnej, a to za sprawą poprawy mikrokrążenia. Terapia wpływa także na wzmocnienie skóry i poprawę jej jakości. Ów efekt wykorzystuje się w leczeniu cellulitu oraz w zwalczaniu zmarszczek. Zaleca się wykorzystanie programów wazodylatacyjnych oraz programów gojąco-stymulacyjnych na dany obszar. Spożywane w czasie terapii płyny trzeba uzupełniać, pijąc namagnetyzowaną wodę, a do tego wykorzystując aplikację na obszar wątroby celem wsparcia detoksykacji całego organizmu.

Jak aplikujemy magnetoterapię

Należy aplikować częstotliwości wazodylatacyjne i stymulacyjne (50-81 Hz), używając płaskiego aplikatora lub solenoidu na dany obszar skóry oraz wątroby. Istnieje możliwość stosowania aplikacji na zmianę z częstotliwościami 26-44 Hz.