Wskazania

Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)

Opis choroby Alzheimera (tzw. Alzheimera): Jest to schorzenie mniej znane pod inna nazwą neurodegeneracyjna choroba mózgu. Powoduje ono stopniową demencję. Choroba przyczynia się do rozpadu włókien nerwowych, komórek nerwowych i zmiany czynności mózgu w zakresie substancji (przez wzgląd na odkładanie się patologicznych białek. ) Alzheimer wpływa na zanik tkanki mózgowej, ubytku acetylocholiny, jałowe zapalenie, powstawanie beta-amyloidu, tworzenie płytek, natomiast na skutek oddziaływania wolnych rodników, może dojść do zaniku neuronów. Obecnie leczenie Alzheimera polega na spowolnieniu procesów chorobowych, a także poprawie metabolizmu mózgu. Do tego włącza się leczenie hormonalne, stosowanie inhibitorów acetylocholinoesterazy i podawanie substancji o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwutleniającym.

Zalety stosowania magnetoterapii w leczeniu Alzheimera

Chorobę Alzheimera można także leczyć przy pomocy rehabilitacji, w ramach której stosuje się pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości. Metoda ta poprawia dopływ tlenu i składników odżywczych do centralnego układu nerwowego, dzięki rozszerzaniu naczyń i działaniu przeciwzapalnemu. Magnetoterapia pozwala spowolnić postęp choroby oraz ustabilizować stan zdrowia. Do stymulacji aktywności nerwowej bezpośrednio prowadzą wyższe częstotliwości stymulacyjne.

Leczenie magnetoterapią

Podczas leczenia Alzheimera magnetoterapią należy stosować codzienne programy w zakresie 2-25 i 50-81 Hz, które mają działanie wazodylatacyjne i stymulacyjne. W trakcie aplikacji używa się solenoidu na głowę oraz aplikatora płaskiego na okolice kręgosłupa.