Wskazania

Dna moczanowa

Charakterystyka programu “Dna moczanowa”: dną moczową nazywamy przewlekłą chorobę metaboliczną – zaburzenia przemiany materii. Na przypadłość tę wskazują wyniki badań krwi, w których widoczne są podwyższone wartości kwasu moczowego. Kwas moczowy i kryształy jego soli zostają zgromadzone zwłaszcza w mało ukrwionych tkankach, np. w chrząstkach stawowych, w nerkach w okolicach stawów, ścięgien, itp. Za sprawą kryształków pojawia się reakcja zapalna, której objawami są bóle, obrzęki i zaczerwienienia. W dalszej kolejności powstają zmiany artretyczne prowadzące często do zniekształcenia i ograniczenia ruchomości stawów lub też do uszkodzenia funkcji nerek.

Oprócz specjalnej diety, która zawiera niewielkie ilości nukleoprotein oraz poza lekami, które obniżają poziom tworzenia się kwasu moczowego i lekami wpływającymi na przyspieszenie jego wydalania, najlepszą metodą okazuje się metoda terapeutyczna, która oddziałuje na dnę i poprawia, obieg krwi w zajętych stawach oraz w tkankach, a także która wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wykorzystanie magnetoterapii

Dla chorych, cierpiących na dnę moczanową, najlepszą pomoc może stanowić magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag, która spełnia wyżej wymienione wymogi. Dzięki niej możliwe jest zapobieganie ostrym stanom oraz ograniczenie uszkodzenia zajętych tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Przy zachorowaniu na dnę moczową, należy dokonywać aplikacji na dzień, w częstotliwości 4-10 Hz (w celu złagodzenia bólu), a w celu doleczenia i utrzymania dobrego stanu, 10-50 Hz.