Wskazania

Łuszczyca

Charakterystyka programu “łuszczyca”: Łuszczyca jest jednym z częściej występujących niezakaźnych schorzeń skórnych, które powstaje na skórze (zwykle na łokciach, kolanach, nogach i tułowiu, skórze głowy, narządach płciowych oraz w pachwinach. Często łuszczyca zajmuje też paznokcie oraz stawy. W trakcie choroby dochodzi do znacznego namnożenia się komórek skóry (jest ich więcej niż w przypadku stanów prawidłowych). W efekcie pojawiają się wykwity i dochodzi do łuszczenia się chorego obszaru. Łuszczycowe zapalenie stawów przypomina reumatoidalne zapalenie stawów, natomiast zmiany zapalne mogą prowadzić do zniekształcenia oraz zwyrodnienia stawu.

Nie da się określić jednoznacznej przyczyny występowania choroby, ale można wymienić wiele czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania, m.in. predyspozycje dziedziczne, mechanizmy autoimmunologiczne, czynniki zewnętrzne (prawidłowa czynność wątroby, niektóre leki, wpływy hormonalne, stres, infekcja, zranienie, itp.).
Jeśli mamy do czynienia z mniej poważnymi postaciami łuszczycy, przede wszystkim należy zastosować leczenie miejscowe (przy pomocy smoły węglowej, leków keratolitycznych, kortykosteroidów, retinoidów lub leczenia alternatywnego, np. przy pomocy soli z Morza Martwego, itp.). Natomiast jeżeli zdiagnozowana zostanie cięższa postać choroby, należy wdrożyć leczenie układowe (przy pomocy metotreksatu, cyklosporyny i retinoidów). Istnieją też nowoczesne metody leczenia, np. za pomocą leczenia biologicznego z celowanym działaniem na mechanizmy odpornościowe. Można też wykorzystać fotochemioterapię (PUVA), w przypadku której efekty są dostrzegalne dzięki skojarzonemu działaniu psoralenu i składnikowi UVA promieniowania ultrafioletowego.
Poprawę można także uzyskać za pomocą wsparcia oczyszczenia i detoksykacji organizmu, która przynosi ulgę wątrobie nerkom, skórze oraz jelitom na skutek suwania zbędnych substancji oraz metabolitów z organizmu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zastosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag w przypadku łuszczycy jest skuteczne zarówno na etapie pojawiania się objawów skórnych, jak i w przypadku objawów stawowych. Magnetoterapia daje efekt przeciwzapalny, gojący, immunostymulacyjny, detoksykacyjny uspokajający oraz łagodzący świąd. Leczenie jest stosowane w okresie aktywności objawów skórnych, a także w czasie remisji dla utrzymania stanu oraz zapobiegnięcia pogorszenia się choroby. Aplikator przykłada się na chore miejsce i obszar wątroby oraz brzucha, by wesprzeć funkcje detoksykacyjne i metaboliczne wątroby, jak i w celu poprawy trawienia i wchłaniania. Aplikacji dokonuje się praktycznie przez całe życie, zależnie od tego, jaki jest rozwój i przebieg choroby.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapia aplikowana jest długofalowo i regularnie na zajętą skórę częstotliwościami 2-25 Hz, a dla poprawy detoksykacji na obszar brzucha i wątroby częstotliwościami 65-81 Hz. W ramach uzupełnienia terapii należy pić napoje z wodą zmodfikowaną przy użyciu programu nr 31. Do aplikacji wykorzystuje się duże, płaskie aplikatory oraz solenoid.