Wskazania

Medical program

Charakterystyka medical programu: Jest to program z uniwersalnie zmieniającą się częstotliwością. Wyróżnia się tu programy od łagodzących po stymulujące.

 

 

 

Cel aplikacji

Medical program stosuje się do aplikacji w przypadku wystąpienia długotrwałych chorób przewlekłych, w przypadku których istotne jest łagodzenie bólu, a także stymulacja gojenia oraz regeneracji. Program stosuje się po długofalowej terapii podtrzymującej po zmniejszeniu ostrych objawów chorobowych (np. zwyrodnieniowe i zapalne choroby stawów, przewlekłe stany zapalne tkanek i narządów czy usprawnienie metabolizmu w tkankach dotkniętych cukrzycą).

Zastosowanie magnetoterapii

Jest to uniwersalny program, który zawiera częstotliwości przeciwbólowe, spazmolityczne oraz wazodylatacyjne. Nadaje się on w przypadku większości wskazań typowych dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości, w nawiązaniu do poprzednich aplikacji programu „stany bólowe”. Istnieje możliwość długotrwałego stosowania programu w przypadku schorzeń przewlekłych, jak i podczas remisji i profilaktycznie.
Program wykorzystywany jest często u pacjentów z większą liczbą schorzeń, którzy są narażeni na silniejszą reakcję adaptacyjną na wyższe frekwencje, a w przypadku których nie chcemy aplikować tylko częstotliwości przeciwbólowych.