Wskazania

Przed masażem

Charakterystyka programu “przed masażem”: Program został stworzony z myślą o przygotowaniu do masażu oraz innych rehabilitacyjnych technik manualnych.

 

 

 

Jaki jest cel aplikacji magnetoterapii

Za cel aplikacji magnetoterapii przed masażem uważa się uzyskanie lepszego ukrwienia tkanek, rozluźnienia skurczonych i przykurczonych mięśni, wypłukania metabolitów oraz optymalne przygotowanie do masażu, dzięki któremu można poprawić i wzmocnić cały efekt.

Wykorzystanie magnetoterapii

Łagodzenie bólu i rozluźnienie przykurczy mięśniowych przed masażem pozwala wzmocnić efekt wykonywanego masażu, a także uczyni go o wiele przyjemniejszym. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag pozwala uzyskać szybsze usuwanie kwaśnych produktów przemiany materii, które jest efektem zwiększonej aktywności dyhydrogenazy mleczanowej i lepszej dyfuzji utlenowanej krwi. Spowolnieniu natomiast ulega przewodzenie nerwowe, które wpływa na rozluźnienie mięśni. Magnetoterapia daje efekty przeciwbólowe i miorelaksacyjne, wykorzystywane w celu łagodzenia bólu, rozluźniania mięśni szkieletowych i obniżenia napięcia mięśniowego. Zabieg ten pozwala doskonale przygotować ciało do masażu. Wykazane działania sprawdzają się zarówno u pacjentów, którzy cierpią na bóle pleców oraz kończyn, jak i w przypadku sportowców po ciężkim treningu lub wyczynie.

Jak aplikować magnetoterapię

Przed masażem należy dokonywać aplikacji miejscowo, na określony obszar przy pomocy frekwencji przeciwbólowych i spazmolitycznych, wykorzystując w tym celu aplikator odpowiedni do miejsca masażu.