Wskazania

Relaksacja

Charakterystyka programu “relaksacja”: Program został przygotowany z myślą o osobach potrzebujących intensywnej relaksacji. Do tego grona zaliczamy osoby po zwiększonym wysiłku fizycznym i psychicznym, a także w stanach napięcia psychicznego.

Jaki jest cel aplikacji magnetoterapii
Magnetoterapię stosuje się w celu osiągnięcie uspokojenia i pełnej relaksacji układu krążenia i układu nerwowego.

Opis i znaczenie relaksacji

Relaksacja jest stanem, w którym dochodzi do rozluźnienia przez ciało mięśniowego i psychicznego napięcia. Podczas relaksacji robimy to, co najbardziej lubimy, co daje nam przyjemność i pozwala uwolnić stres oraz zmęczenie. Osoby pracujące fizycznie mogą np. relaksować się podczas czytania książki, a pracujące mentalnie, mogą po pracy zażyć relaksu w ogrodzie. Oprócz tego dostępnych jest wiele specjalnych metod relaksacyjnych takich, jak: trening autogenny, trening Jacobsona lub ćwiczenia oddechowe. Relaksacja to podstawa i warunek konieczny uzupełnienia terapii wielu chorób psychicznych (neuroz, schorzeń psychotycznych oraz uzależnień).

Wykorzystanie magnetoterapii

W relaksacji warto wykorzystać efekty: miorelaksacyjne oraz uspakajające, które zapewnia magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag. Może to być część lub wzmocnienie procesu relaksacyjnego. Magnetoterapia pozwala zahamować funkcje układu współczulnego i przywspółczulnego, a także daje możliwość usuwania objawów dysharmonii wegetatywnej.

Aplikacje magnetoterapii

W procesie relaksacji należy dokonywać aplikacji za pomocą aplikatora płaskiego na kręgosłup. W przypadku silniejszego stresu warto aplikować także w obrębie głowy, używając frekwencji przeciwbólowych i spazmolitycznych.