Wskazania

Stany bólowe

Charakterystyka programu “stany bólowe”: Dzięki programowi wykorzystywane są niskie częstotliwości, mające ogólny wpływ na wszystkie dolegliwości bólowe (w stanach zapalnych, pourazowych i zwyrodnieniowych). W przypadku ostrych bólów brzucha i ostrych bólów, które mogą świadczyć o zawale mięśnia sercowego, nie dokonuje się aplikacji, by objawy te nie zostały stłumione i aby diagnostyka choroby nie została utrudniona.

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji w stanach bólowych jest rozluźnianie przykurczy mięśniowych, łagodzenie bólu oraz wspieranie gojenia i regeneracji.

Wykorzystanie magnetoterapii

Program może być aplikowany w większości stanów bólowych, kiedy to celem jest obniżenie odczuwanego bólu. Jego zastosowanie sprawdza się w dolegliwościach bólowych, gdy przyczyna bólu nie jest znana (najczęściej są to stany degeneracyjne, pourazowe oraz zapalne. Stosuje się aplikację niskich częstotliwości przez godzinę, a następnie proces ten można powtórzyć. Najlepsze zastosowanie terapia ma wówczas, gdy ostry ból ogranicza ruchomość i stanowi przeszkodę aplikacji dalszego leczenia (np. ćwiczeń odbudowujących). Aplikacji dokonuje się w najczęściej w przypadku, gdy pacjent cierpi na liczne choroby, a u którego program przeciwbólowy stosowany na początku terapii minimalizuje powstanie ostrzejszej reakcji adaptacyjnej. Gdy ostre dolegliwości bólowe ustąpią, można zastosować kolejny program mający większy udział częstotliwości gojących oraz regeneracyjnych. Aby osiągnąć efekt przeciwbólowy potrzebne są dłuższe aplikacje, dlatego programy, w przypadku których ważne jest łagodzenie bólu, będzie się stosować dłużej. Aplikacji można dokonywać bez przerwy przez wiele godzin.

Mamy do czynienia z wielopoziomowym mechanizm działania przeciwbólowego magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Pozwala on na zahamowanie przepływu wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy aż do ośrodków mózgowych, a także przyspiesza produkcje endorfin oraz ma działanie przeciwobrzękowe, spazmolityczne, przeciwzapalne, a także przyspiesza usuwanie kwaśnych metabolitów z tkanek.

Jak aplikować magnetoterapię

Nie dokonuje się aplikacji przy ostrych bólach brzucha, których pochodzenie jest niewiadome, a także w przypadku ostrych bólów, które mogą świadczyć o zawale mięśnia sercowego, by objawy te nie zostały stłumione i aby diagnostyka choroby nie została utrudniona.