Wskazania

Stany pooperacyjne

Charakterystyka programu “stany pooperacyjne”: Program został stworzony myślą o osobach znajdujących się w stanach pooperacyjnych, które wymagają intensywnej rekonwalescencji. Działanie miorelaksacyjne i wazodylatacyjne wpływa na zwiększenie obrotu metabolicznego w uszkodzonych tkankach oraz przyspiesza gojenie.

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Za pomocą poszerzenia toku żylnego, pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości pozwala doprowadzać więcej utlenowanej krwi, a co za tym idzie, więcej tlenu i substancji odżywczych niezbędnych w procesie gojenia. Magnetoterapia pozwala także wypłukiwać metabolity oraz zbędne produkty hamujące proces gojenia.

Zastosowanie magnetoterapii

Dzięki rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej można uzyskać szereg efektów, np. zwiększenie zakresu ruchu, łagodzenie bólu, przyspieszenie gojenia, przeciwdziałanie chorobie zakrzepowo-zatorowej oraz aktywację mięśni. Można w ten sposób naturalnie leczyć skutki urazów aparatu ruchu, (złamania, uszkodzenia stawów i mięśni) i prowadzić do regeneracji po operacjach neurologicznych i ortopedycznych. Pacjent musi być zaangażowany w regularne ćwiczenie lub aplikację innych sposobów rehabilitacyjnych. Rehabilitacja składa się z kilku metod, które się łączy lub wymienia zależnie od stanu pacjenta. Metody elektroterapeutyczne – elektroterapia i magnetoterapia są również częścią fizjoterapii.

Już od dziesięcioleci wykorzystuje się w gabinetach rehabiltacyjnych i domach klientów magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag. Do zalet z pewnością należą: minimalna liczba przeciwwskazań oraz intuicyjny sposób obsługi (możliwość dostępu także przez osoby starsze). Dzięki temu magnetoterapia może zostać wykorzystana jako kontynuacja działań rehabilitacyjnych profilaktycznych oraz pozwalających utrzymać dobry stan zdrowia. W stanach pooperacyjnych zaleca się aplikowanie przede wszystkim frekwencji miorelaksacyjnych i wazodylatacyjnych bezpośrednio na uszkodzony obszar.