Wskazania

Wazodylatacja – poprawa ukrwienia

Charakterystyka programu “Wazodylatacja – poprawa ukrwienia”: Ppulsacyjne pole magnetyczne o niskich częstotliwościach aparatów Biomag za sprawą ładunku dodatniego, wpływa na polaryzację czerwonych krwinek. Przeciwdziała łączeniu się krwinek w podłużne pakiety (zwane rulonami), przez co powoduje ich ponowne rozproszenie. Pozawala to na zwiększenie powierzchni zdolnej do wiązania i przenoszenia tlenu. Krew przepływająca przez wytworzone pole magnetyczne powoduje zwiększenie zdolności wiązania tlenu. Dzięki polaryzacji krwinek można zauważyć napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych (wówczas dochodzi do ich dochodzi do ich rozszerzenia, czyli wazodylatacji), co w konsekwencji przyczynia się do lepszego zaopatrywania tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze, jak również wpływa na szybsze odprowadzanie substancji toksycznych poza komórki. Widoczny jest także wzrost ciśnienia parcjalnego tlenu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości bardzo pozytywnie wpływa na plastyczność krwinek. Gdy krwinki są elastyczniejsze, łatwiej dostosowują się do przeszkód, które napotkają w układzie naczyniowym. Pole magnetyczne powoduje spadek ryzyka tworzenia się skrzepów (skrzeplin). Dzięki działaniu magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości aktywuje się układ parasympatyczny, a także dochodzi do odpływu jonów Ca2, co powoduje rozluźnienie mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i wazodylatację. Terapia przyczynia się do lepszej harmonizacji pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi (droktor Chvojka).

Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości firmy Biomag warto stosować w przypadku chorób niedokrwiennych serca, chorób niedokrwiennych kończyn dolnych oraz górnych, niegojących się wrzodów bercowych, a także pozostałych zaburzeń ukrwienia. Stosowanie magnetoterapii nie prowadzi do rekanalizacji już zamkniętych naczyń, jednak pozwala znacznie rozszerzyć boczne naczynia krwionośne w skórze i w tkance mięśniowej. We wszystkich zaburzeniach układu naczyniowego, w przypadku których doszło do utrudnionego przepływu utlenowanej krwi (w przypadku zaburzeń niedokrwiennych kończyn, serca i mózgu), konieczny jest efekt wazodylatacyjny. Zwiększone zaopatrzenie w tlen ma wpływ na przyspieszenie gojenia oraz funkcję tkanek i narządów. Do tego zauważalne jest także działanie przeciwzapalne.

Aplikacje magnetoterapii

Pulsujące pole magnetyczne w zakresie częstotliwości 36-44 Hz aplikujemy miejscowo na części ciała, w których doszło do zaburzenia, w celu poprawy ukrwienia. Jeśli zajdzie taka potrzeba można także łączyć z programami, które są przeznaczone do poszczególnych diagnoz.