Wskazania

Zwyrodnienie stawów (artroza)

Charakterystyka programu “zwyrodnienie stawów”: Celem tego programu jest wpływanie na bolesne stany w degeneracyjnych zmianach tkanek – kości, chrząstek i więzadeł.

Jaki jest cela aplikacji magnetoterapii

Za cel aplikacji uważa się wspieranie procesów regeneracyjnych i gojących oraz łagodzenie bólu. Aplikacji dokonuje się w tanie ostrym, a gdy ból zostanie złagodzony, można przejść do długookresowego stosowania medical programu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Program “zwyrodnienie stawów” to połączenie działania przeciwbólowego z zakresami programu medical. Jego zaletą jest silniejsze działanie przeciwbólowe oraz zachowanie frekwencji prowadzących do wazodylatacji i poprawy mikrokrążenia. Aplikacje pozwalają na stopniową stymulację gojenia oraz regenerację uszkodzonych tkanek, jedocześnie łagodząc ból. W trybie klinicznym zostały dodane częstotliwości do 50 Hz w celu mocniejszej stymulacji procesów gojenia. Z programu korzystamy, jeśli chcemy wpłynąć na stany bólowe w degeneracyjnych zmianach w stawach.

W przypadku zmian degeneracyjnych w zwyrodnieniach stawów początkowo dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej, co powoduje powstawaniea wyrostków na uszkodzonych obrzeżach dotkniętego stawu. Wtórnie może także dojść do uszkodzenia więzadeł oraz kanek miękkich wokół stawu. Uszkodzenie powoduje zniekształcenie stawu oraz ogranicza ruchomość i sprawia ból. Schorzenie najczęściej dotyczy kolan, bioder oraz stawów ramiennych. Na chorobę mają wpływ starzenie się, a także przeciążenia, wpływy metaboliczne, wrodzone zmiany stawów, zmiany pourazowe itp.