Choroba Leśniowskiego-Crohna
Wstecz
Choroba Leśniowskiego - Crohna, to schorzenie o charakterze zapalnym, które występuje w przewodzie pokarmowym (w różnych jego częściach – od przełyku, aż do odbytnicy). Choroba ma charakter nawrotowy. Do tej pory nie ustalono jej głównej przyczyny. Czynnikami, które mają wpływ na pojawienie się tego typu schorzenia są: alergie, reakcje układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, urazy, zakażenia, czynniki neurogenne i psychogenne, a także predyspozycje dziedziczne.
W czasie choroby śluzówka zaburzonego odcinka staje się silnie ukrwiona, napięta i pojawiają się na niej powłoki zwłókniałe, polipy oraz owrzodzenia. Proces zapalny może przenikać do sąsiadujących obszarów. Objawami schorzenia są: zaparcia z towarzyszącymi im uporczywymi i dokuczliwymi nudnościami i wymiotami, obecność krwi w stolcu, przenikliwy ból, długotrwałe biegunki oraz podwyższona temperatura ciała. Podczas leczenia stosuje się niepodrażniającą dietę bezresztkową, leki hormonalne i immunosupresyjne.
Czasem potrzebny jest także zabieg operacyjny w postaci resekcji jelita oraz antybiotykoterapia i zastosowanie leków spazmolitycznych. U 30-50% chorych może dojść do ponownego pojawienia się schorzenia. Choroba ta wpływa na komfort i jakość życia osoby, która na nią cierpi. Utrudnia wykonywanie obowiązków zawodowych oraz funkcjonowanie w życiu rodzinnym. Choroba Leśniowskiego - Crohna powoduje osłabienie organizmu, który wydala substancje odżywcze w zwróconej treści pokarmowej oraz luźnym stolcu. Dyskomfort wywołuje ból w okolicach brzucha i podbrzusza oraz podwyższona temperatura ciała. Na samopoczucie wpływają także negatywnie nudności, które pojawiają się po każdym posiłku. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, czyli zastosowanie magnoterapii pulsacyjnej. Pozwala ona na złagodzenie objawów choroby i poprawę jakości życia. Jeśli od lat cierpisz na chorobę Leśniowskiego- Crohna, to nie zwlekaj i zdecyduj się na magnoterapię! Poczujesz w końcu ulgę!
Choroba Leśniowskiego - Croha - wykorzystanie magnetoterapii Biomag
Wykorzystanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości w leczeniu choroby Leśniowskiego - Crohna ma działanie przeciwzapalne, immunostymulujące oraz przyspieszające proces gojenia się podrażnionego przewodu pokarmowego. Leczenie powinno rozpocząć się w stadium spoczynkowym choroby. Użycie w procesie leczenia magnoterapii przynosi pozytywny efekt, tylko w przypadku dłuższego okresu jej stosowania W początkowej fazie należy przyjmować aplikację 2 x dziennie, przez 20 minut, o częstotliwości 2-25 Hz i 21-25 Hz. Po upływie jednego miesiąca dawkę zwiększamy do 3 x dziennie po 30 - 45 minut, w zakresie 10-50 Hz.
Efekty zastosowania magnoterapii pulsacyjnej w chorobie Leśniewskiego - Crohna
Efekty są widoczne po kilku miesiącach od jej użycia. Przede wszystkim przynoszą one ulgę podrażnionemu układowi pokarmowemu. Następuje proces gojenia się, powstałych w czasie choroby, ubytków w śluzówce przełyku czy żołądka. Złagodzeniu ulegają także typowe dolegliwości, które towarzyszą temu schorzeniu. Magnoterapia – skuteczna pomoc w walce z chorobą Leśniowskiego - Crohna!