Cukrzyca- co należy o niej wiedzieć i dlaczego w leczeniu warto korzystać z pola magnetycznego?

Wstecz

Cukrzyca to podstępna choroba, która przez długi czas może pozostawać niezauważona i w ukryciu prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych. Szacuje się, że na cukrzycę choruje aż 422 milionów osób na świecie, co czyni ją problemem bardzo powszechnym i skłania naukowców do poszukiwania coraz to nowych sposobów na walkę z jej objawami. Pacjenci, u których zdiagnozowano tę przypadłość, muszą liczyć się ze zmianą stylu życia i stosowaniem farmakoterapii, jednak warto by wspomagali się różnymi innymi metodami, by jak najbardziej zminimalizować przykre dolegliwości i zwiększyć komfort życia. Jedną z nich jest magnetoterapia, której działanie doceniło już wielu cukrzyków. Jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać? Wyjaśniamy!

Choroba atakuje podstępnie – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jej posiadania. Istotną rolę odgrywa prawidłowa diagnostyka i odpowiednie leczenie. Zignorowanie symptomów grozi dysfunkcją podstawowych układów w organizmie chorego. Cukrzyca jest schorzeniem przewlekłym, charakteryzującym się trwałym zaburzeniem przemiany glukozy, prowadzącym do jej podwyższonego stężenia i innymi zmianami metabolizmu białek, cukrów oraz tłuszczów. Z powodu takich zaburzeń możemy mieć do czynienia z rozwojem zmian chorobowych we włóknach nerwowych (neuropatia cukrzycowa) oraz w drobnych naczyniach (mikroangiopatia cukrzycowa). Powodem wystąpienia schorzenia jest niedobór insuliny lub insulinooporność oraz zmiana ilości wydzielanej insuliny. Zarówno rokowania, jak i jakość życia cukrzyków są uzależnione od rozwoju i nasilenia powikłań sercowo-naczyniowych.

Wśród powikłań (wtórnych upośledzeń) wyróżniamy retinopatię cukrzycową (mogącą nawet spowodować ślepotę), nefropatię cukrzycową, która może spowodować zajęcie nerek oraz ich uszkodzenie, neuropatię cukrzycową, mogącą naruszać wszelkie funkcje sympatyczne i parasympatyczne, makroangiopatię, która obejmuje naczynia obwodowe, naczynia mózgowe oraz chorobę niedokrwienną serca. Wpływ na rozwój cukrzycy w organizmie wywiera także : nadciśnienie, nadwaga, palenie, a także zwiększone stężenie cholesterolu. Choroba wymaga stałego podawania leków, regulujących poziom insuliny, bądź samej insuliny. Wsparciem w chorobie może okazać się aplikacja magnoterapii Biomag

Cukrzyca- co to za choroba?

Cukrzyca to grupa chorób metabolicznych, których sedno leży w zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, co może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Zbyt wysoki poziom cukrów, nazywany hiperglikemią zaburza czynność wielu narządów, a zwłaszcza: nerek, oczu, naczyń krwionośnych i serca. Dlaczego tak się dzieje? U ludzi zdrowych spożywane cukry złożone są rozkładane do cukrów prostych (zwłaszcza glukozy) przy udziale enzymów trawiennych. W warunkach prawidłowych wspomniane cukry proste docierają do komórek i mogą zostać przez nie wykorzystane wyłącznie w obecności insuliny, czyli hormonu produkowanego przez trzustkę. U osób chorych na cukrzycę ten proces ulega zakłóceniu z różnych powodów, to właśnie ze względu na mechanizm zaburzeń, wyróżnia się następujące typy cukrzycy:

● cukrzyca typu 1- spowodowana niszczeniem komórek β trzustki przez proces autoimmunologiczny, prowadzi do bezwzględnego braku insuliny. Dotyczy osób poniżej 30 r.ż. Produkowane przez organizm przeciwciała prowadzą do destrukcji komórek β stopniowo, dlatego pierwsze objawy mogą nastąpić po latach od rozpoczęcia tego procesu;

● LADA- wolno rozwijająca się cukrzyca o podłożu autoimmunologicznym osób dorosłych. Coraz powszechniej klasyfikuje się ją jako cukrzycę typu pierwszego, ze względu na etiologię autoimmunologiczną;

● cukrzyca typu 2- najczęstsza postać cukrzycy, wywołana jest przez nieprawidłowości w wydzielaniu insuliny, gdy organizm pozostaje na nią nieodporny. Mimo że bywa uwarunkowana genetycznie, to jednak znaczącą rolę w jej rozwoju odgrywają czynniki środowiskowe, takie jak: niewłaściwa dieta i idący za tym nadmiar tkank tłuszczowej, oraz mała aktywność fizyczna;

● cukrzyca MODY- cukrzyca typu 2 u dorosłych, której początek sięga okresu dojrzałości;

● cukrzyca ciążowa;

● cukrzyca o znanej przyczynie: np. wywołana przez leki, cukrzyca mitochondrialna czy cukrzyca spowodowana zakażeniem.

Jakie są objawy cukrzycy?

To jak szybko pojawiają się objawy cukrzycy i jaką przybierają intensywność, zależy od jej rodzaju i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Początkowo dochodzi do zaniku wczesnej fazy wydzielania insuliny na skutek niszczenia komórek β trzustki, w następnej kolejności rozwija się stan przedcukrzycowy, a potem jawna cukrzyca. Do najczęściej występujących symptomów, związanych z cukrzycą należą:

● wielomocz;
● wzmożony głód i pragnienie;
● suchość w ustach;
● senność i osłabienie;
● drażliwość, trudności z koncentracją;
● częste oddawanie moczu i moczenie nocne;
● nagła utrata masy ciała;
● łatwa męczliwość.

Cukrzyca typu 1 znacznie częściej niż cukrzyca typu 2 powoduje niebezpieczne dla zdrowia stany, takie jak: kwasica czy śpiączka ketonowa. Objawy mogą narastać niezauważone przez długi czas, co sprzyja przewlekłym powikłaniom choroby. Podobnie z resztą jest w przypadku cukrzycy typu 2, ponieważ aż w połowie przypadków przebiega bezobjawowo, bardzo dużo pacjentów pozostaje niezdiagnozowanych i nie leczonych, co naraża ich na dalekosiężne poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak:

● powikłania sercowo- naczyniowe, zwiększone ryzyko udaru mózgu i zawału serca;
● trudności w gojeniu się ran;
● osłabienie widzenia;
● zapalenia dziąseł;
● obrzęki;
● mrowienia kończyn.

Cukrzyca typu 2 po COVID-19

W czasie trwania pandemii naukowcy zaczęli dostrzegać tendencję do zwiększania się liczby pacjentów, u których wykryto cukrzycę. Początkowo próbowano odpowiedzieć na pytanie o to, czy ma to związek z przybyciem koronawirusa, czy po prostu choroba była do tej pory niezauważona. Obecnie wiadomo już, że to pierwsza teza okazała się słuszna, a przebycie infekcji SARS-CoV-2, zwłaszcza u pacjentów hospitalizowanych zwiększa ryzyko rozwinięcia się cukrzycy. Możliwe, że dzieje się tak, ponieważ wirus może bezpośrednio atakować komórki trzustki lub uszkadzać je poprzez tzw. burzę cytokinową. Z najnowszych badań wynika, że osoby, które miały COVID-19, były o około 40% bardziej narażone na cukrzycę do roku później niż przedstawiciele grup kontrolnych, dlatego powinny one zwrócić szczególną uwagę na objawy choroby i reagować od razu, gdy wystąpią. W związku z tak drastycznymi liczbami epidemiolodzy ostrzegają przed znacznym wzrostem przypadków cukrzycy. Niemniej należy pamiętać, że badania wciąż trwają, a naukowcy nie są pewni co do czasu utrzymywania się zmian metabolicznych i tego, w jakim właściwie mechanizmie do nich dochodzi.

Powikłanie cukrzycy- stopa cukrzycowa

Poza wymienionymi powyżej przewlekłymi powikłaniami cukrzycy należy wspomnieć o stopie cukrzycowej, czyli zakażeniu, owrzodzeniu bądź destrukcji tkanek głębokich stopy. W przebiegu tej dolegliwości dochodzi również do zaburzeń neurologicznych i choroby tętnic obwodowych kończyn dolnych. Dzieje się tak, ponieważ uszkodzone przez cukrzycę naczynia i nerwy, powodują zaniki mięśni i zaburzenia czucia, a to skutkuje: niekontrolowanymi urazami, sprzyjającymi owrzodzeniom, martwicy miejscowej, zaburzeń troficznych, a także zwichnięć oraz złamań.

W leczeniu bardzo istotne jest rozpoznanie czy stopa cukrzycowa ma podłoże naczyniowe, czy neuropatyczne, ponieważ może to przesądzać o sukcesie terapeutycznym. Do najważniejszych metod stosowanych w walce z tym schorzeniem należą: insulinoterapia, antybiotykoterapia, odciążanie stopy, stosowanie opatrunków i usuwanie martwych tkanek. Na rynku dostępne są również inne metody przyspieszające gojenie się ran, takie jak: tlenoterapia hiperbaryczna, opatrunki z inhibitora proteinaz, terapia larwalna, czy substytuty ludzkiej skóry. Bardzo dobre rezultaty terapeutyczne przynosi korzystanie z magnetoterapii Biomag, ponieważ minimalizuje ona zwyrodnienia tkanki nerwowej i rozszerza drobne naczynia krwionośne, zatem koryguje częściowo przyczyny, które doprowadziły do wystąpienia stopy cukrzycowej. Impulsy elektromagnetyczne przenikają dogłębnie do tkanki, dzięki odpowiedniej częstotliwości, kształtowi fali i sile, tak by zapewnić jak najlepsze efekty terapeutyczne.

Bezpłatna konsultacja

Leczenie cukrzycy- dlaczego warto wspomóc się magnetoterapią?

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że zaburzenia metaboliczne utrzymują się trwale i wymagają odpowiedniej diagnostyki i specjalnie dostosowanego leczenia. Poza zmianą stylu życia opierającą się na konkretnej diecie o niskim indeksie glikemicznym i przyjmowaniu leków (doustnych lub insuliną w pompie) można rozważyć wspomożenie leczenia magnetoterapią Biomag. Prosty w obsłudze system emitujący pulsacyjnie pole elektromagnetyczne 3D o niskich częstotliwościach pozwala na minimalizowanie dotkliwych efektów zdrowotnych wywoływanych przez cukrzycę. Mimo że pole magnetyczne nie bierze udziału w regulacji wydzielania insuliny przez trzustkę, to działa protekcyjnie na tkankę nerwową i chroni przed rozwojem owrzodzeń, które są problem dotykającym bardzo wielu pacjentów zmagająćych się z cukrzycą. Aplikację powinno rozpocząć się od kończyn dolnych i powtarzać codziennie również na obszarze brzucha, w okolicach trzustki, wątroby oraz nerek, używając do tego solenoidu lub składanego płaskiego aplikatora. Magnetoterapia Biomag jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, na podstawie wywiadu i wyników badań, ponadto można bezpiecznie stosować ją u dzieci i osób starszych. Obsługa jest intuicyjna i nie wymaga szczególnego przeszkolenia.

Opatentowana technologia 3D-e Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy, bardziej precyzyjny i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc. Impulsy które działają z różnych stron na tkankę powoduję jej szybszą regenerację, przyspiesza gojenie a także wzmacnia działanie.

Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową i jak do tej pory najlepszą technologią medyczną na rynku. Działanie terapii 3D-e marki Biomag – rekomendują wyjątkowi specjaliści, polecają ją najlepsi lekarze czy też stosowana jest w najlepszych placówkach medycznych na całym świecie. A najlepszym dowodem na jej skuteczność są zadowoleni pacjenci.

Efekty magnetoterapii pulsacyjnej potwierdzają szereg badań naukowych, opracowań lekarskich a także artykułów na całym świecie. Także jest to najlepsza światowa technologia, która jest już dostępna na Polskim rynku. Czy korzystanie z aparatury jest trudne? Czy sobie poradzę?

Biomag jest bardzo prosty w użyciu, wystarczy wybrać program i nacisnąć przycisk start (zielony). Po skończonym programie urządzenie zasygnalizuje koniec i zatrzyma zabieg.

Dlaczego warto korzystać z terapii Biomag?

 • check Z terapii może korzystać cała Twoja rodzina, bez konieczności przyjazdu do gabinetu
 • check Każy pacjent ustala indywidualny cykl zabiegów na podstawie przeprowadzonego wywiadu
 • check Dzięki regularnemu korzystaniu z zabiegów szybciej powrócisz do zdrowia i masz możliwość, że zapobiegniesz rozwojowi przewlekłych chorób degeneracyjnych i cywilizacyjnych
 • check Program detoksykacja, oczyści Twój organizm z toksyn i kwaśnych metabolitów
 • check Każdy kolejny dzień terapii zwiększa Twoją sprawność, poprawia pamięć, zwiększa libido i dostarcza dawki energii i witalności
 • check Masz możliwość konsultowania się z naszym ekspertem bezpłatnie
 • check Terapia jest dostępna także dla dzieci. Pomaga im wzmocnić organizm przy przeziębieniu, stanach zapalnych lub innych chorobach wieku dziecięcego
 • check Aparatura BIOMAG jest prosta w obsłudze i nie wymaga skomplikowanych działań
 • check Przeprowadzimy dla Ciebie szkolenie wdrożeniowe i dostarczymy zestaw materiałów edukacyjnych abyś mógł w pełni korzystać z możliwości urządzenia

Bezpłatna konsultacja

Źródło - opinie na Google Moja Firma

Firma dbająca o klienta z świetnymi produktami w zakresie Terapii Pulsacyjnej 3D, bardzo mi pomogła !! - bóle kręgosłupa, stawy, zatoki, żylaki, łokieć tenisisty i wiele innych.

Pani Wanda

Polecam firmę w 100%! Ogromna cierpliwość i wyrozumiałość do klienta! Szeroki asortyment produktów. Profesjonalne podejście i uśmiech na twarzy cały czas. Dziękuje! :)

Pan Tomasz

Polecam serdecznie firmę Biomag. Szybki i bezproblemowy kontakt. Nie spotkałem się z tak profesjonalnym podejściem do klienta. Fachowa pomoc ze strony ekspertów!

Pan Kacper

Opinie naszych klientów. Co mówią na temat terapia oraz dlaczego warto z niej korzystać?

Bardzo często pacjenci zadają pytanie - Co to jest magnetoterapia? jakie są pierwsze efekty stosowania pola magnetycznego? Co to jest Biomag? Czy warto korzystać i czy warto zaryzykować ? Czy biomag pomaga ? - Posłuchaj co mówią klienci, którzy zdecydowali się na zakup i nie żałują tego.

Jak działa Biomag i w jakich schorzeniach jest najbardziej skuteczna? Obejrzyj fragment z TVP2 - Operacja Zdrowie

Jak działa terapia polem magnetycznym niskiej częstotliwości Biomag? Jak wpływa na organizm? Na czym polega jego skuteczność w odniesieniu do pomocy doraźnej jak i wsparcia w leczeniu chorób przewlekłych. Jeśli chcesz cały program proszę skontaktuj się z infolinią 22 699 93 93.

mgr Monika Rumińska, fizjoterapeutka
sprawdź dlaczego Biomag?

mgr Karolina Mikulko, fizjoterapeutka
dlaczego warto zdecydować się na Biomag?

Zobacz jak działa pulsacyjna terapia 3D w trzyczęściowym aplikatorze, który pełni rolę kamizelki i ma także trzy wbudowane solenoidy.

Prezentacja innowacyjnego generatora Biomag.

Bezpłatna konsultacja

Najważniejsze efekty terapii komórkowej:

 • check Działanie przeciwbólowe
 • check Uodparnia organizm
 • check Przyspiesza gojenie
 • check Przeciwreumatycznie
 • check Redukuje obrzęki
 • check Usprawnia krążenie
 • check Regeneruje tkanki
 • check Działa przeciwzapalnie
 • check Dotlenia organizm
 • check Regeneruje kości i stawy
 • check Detoksykuje organizm
 • check Usprawnia metabolizm

Wypełnij formularz znajdujący się na samym dole strony w celu konsultacji ze specjalistą. Jak wygląda konsultacja?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie dlatego prosimy o zarezerwowanie sobie 30 minut. Podczas trwania konsultacji specjalista przeprowadzi wywiad po którym będzie mógł dobrać odpowiedni zestaw wraz z aplikatorami dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje innowacyjna aparatura Biomag?

Terapia Biomag w perspektywie długookresowej opłaca się nie tylko dla zdrowia, ale także jest to inwestycja, która się zwraca w szybkim tempie. Zakup najlepszej innowacyjnej aparatury medycznej to rozsądna decyzja, która przyniesie nie tylko nam korzyści finansowe ale także naszej całej rodzinie.

Koszty zestawów Biomag zaczynają się już od 200 zł w dogodnych spłatach miesięcznych. Jest to opłacalna inwestycja ponieważ koszt jednej wizyty w gabinecie lub w domu to kwota minimum 150 zł. Zalecana minimalna liczba wizyt to 10 i trzeba ją powtarzać co 6 miesięcy, co daje nam kwotę 3 000 zł rocznie. Przez 10 lat daje nam to kwotę 30 000 (trzydzieści tysięcy złotych!) a w tym przypadku mamy aparaturę na własność i korzystamy dowolną ilość zabiegów przez wszystkich członków rodziny bez ograniczeń przez wiele lat. Jest to inwestycja dla oszczędnych osób, którzy chcą wydawać rozsądnie pieniądze.

Istnieje także możliwość wypożyczenia aparatury i korzystania w domu, koszt wypożyczenia zestawu Biomag Lumina 3D-e Home to koszt 60 zł dziennie. Wypożyczenie zestawu trwa 14 dni i można go przedłużyć o kolejne 14 dni.

W tym czasie mogą Państwo korzystać z urządzenia dowolną ilość zabiegów bez ograniczeń. Aby uzyskać odpowiedni efekt leczniczy konieczne jest regularne stosowanie zabiegów wg. zaleceń naszych specjalistów. Należy pamiętać, że samo pozbycie się bólu jest często początkiem leczenia. W przypadku schorzeń przewlekłych w niektórych przypadkach zalecane jest stosowanie terapii 2-3 razy dziennie przez kilka tygodni. Z tego powodu należy systematyczne stosować zabiegi aż do momentu zniknięcia wszelkich objawów.

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu ze specjalistą, który zaproponuje optymalne rozwiązanie lub umów się na bezpłatne zaprezentowanie aparatury oraz przetestowanie zestawu. W tym celu wypełnij formularz na dole lub zadzwoń pod numer 22 699 93 93

ile kosztuje biomag W przypadku, gdy pacjenci preferują uczęszczać na zabiegi do gabinetów Biomag, lub zamawiają serię zabiegów w domu, koszt wizyty zależny jest od ilości wykupionych wizyt. Zalecamy kontakt z naszym specjalistą w celu dopasowania odpowiedniej formy leczenia wypełniając formularz lub dzwoniąc na telefon 22 699 93 93

Magnetoterapia na cukrzycę

Nasza oferta jest bogata w zestawy oraz aplikatory,
które cieszą się zaufaniem naszych klientów.

Jednym z najpopularniejszych
na świecie urządzeń z naszej oferty to

BIOMAG Lumina 3D-e Clinic
arrow

Jest to aparatura wielofunkcyjna,
niezwykle skuteczna oraz mobilna.

Cechy zestawu Biomag Lumina Clinic:

 • check 3 aplikatory, w tym materac magnetyczny
  na całe ciało mający 178 cm długości
 • check 6 innowacyjnych programów terapeutycznych
 • check Aż 65 indywidualnych programów
 • check Opatentowana technologia 3D-e
 • check 4 kształty fali w programach indywidualnych
 • check Funkcja Magnetostymulacji i Magnetoterapii
 • check Możliwość wykonywania zabiegu dwóm pacjentom
  jednocześnie o różnych parametrach
 • check Wbudowana bateria, która pozwalana
  komfortową pracę w terenie, poza gabinetem
 • check Możliwość ustawienia czasu i natęrzenia
 • check Możliwość podłączenia 4 aplikatorów jednocześnie

Jeśli szukasz nowoczesnej aparatury, która pomoże Tobie i Twojej rodzinie
lub chcesz poszerzać swoje usługi w gabinecie to Biomag jest dla Ciebie!

Źródła: https://www.nature.com/articles/d41586-022-00912-y; https://diabetologia.mp.pl/przypadki/ciekawe_przypadki/168237,zespol-stopy-cukrzycowej-zlozona-patogeneza-proste-zasady-postepowania Med. Prakt., 2017; 7–8: 90–96; Cu­krzy­ca, stan przed­cu­krzy­co­wy i cho­ro­by ser­co­wo-na­czy­nio­we. Pod­su­mo­wa­nie wy­tycz­nych Eu­ro­pe­an So­cie­ty of Car­dio­lo­gy 2019. Med. Prakt., 2019; 12: 10–38; Za­le­ce­nia Pol­skie­go To­wa­rzy­stwa Dia­be­to­lo­gicz­ne­go w 2021 ro­ku – by cu­krzy­cę le­piej roz­po­zna­wać, sku­tecz­niej le­czyć i za­po­bie­gać jej prze­wle­kłym po­wi­kła­niom. Med. Prakt., 2021; 3: 44–52 Wander, P. L. et al. Diabetes Care 45, 782–788 (2022).
Ikona

Zostaw swoje dane, oddzwonimy

Korzystając z tej strony akceptujesz, że w Twoim urządzeniu zostaną zainstalowane pliki cookies, które umożliwiają nam świadczenie usług. Brak zgody na pliki cookies oznacza, że pewne funkcjonalności strony mogą być niedostępne. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.