Pole magnetyczne na kanał nadgarstka (cieśń nadgarstka)
Wstecz
Charakterystyka: program oddziałujący na zespół cieśni nadgarstka optymalnie łączy efekty przeciwbólowy, wazodylatacyjny i stymulujący.
Magnetoterapia na cieśń nadgarstka
Celem aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka jest poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe wspomagać rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek
Wykorzystanie magnetoterapii w lecznieu cieśni
Chodzi o zespół, w którym pojawia się ucisk wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w następstwie czego dochodzi do wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, którym towarzyszy ból. Kanał nadgarstka jest szczeliną na wewnętrznej stronie ręki ograniczoną stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale nadgarstka mieszczą się ścięgna mięśni łokcia, które zginają palce i nerw pośrodkowy. Zwiększony ucisk powoduje ból i zmiany degeneracyjne. Powodem podwyższonego ciśnienia są stany zapalne, zmiany powysiłkowe a u kobiet również hormony. Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium choroby. Aplikacje wyraźnie łagodzą ból i polepszają ruchomość. Oddziałują przede wszystkim efekt przeciwbólowy, przeciobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.
Ciśń nadgarstka jak leczyć ?
W celu leczenia i zapobiegania problemom z kanałem nadgarstka polecamy rozpocząć od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz aż do całkowitego zaniku problemów a następnie profilaktycznie wg potrzeby. Odpowiedni aplikator – solenoid do obu rąk lub mały dyskowy dla jednej.