Pole magnetyczne na kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja
Wstecz
Choroby przenoszone przez kleszcze stały się plagą dzisiejszych czasów. Ocieplenie klimatu sprawia, ze pojawia się ich coraz większa ilość i to nawet w miejscach takich, jak miejskie parki czy skwery. Te niewielkich rozmiarów pajęczaki okazały się groźniejsze niż niejedno drapieżne zwierze i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. W wyniku ukąszenia przez kleszcza możemy zostać zarażeni tak poważnymi chorobami, jak borelioza, bartoneloza, gorączka Q, tularemia, babeszjoza, riketsjoza i kleszczowe zapalenie mózgu.
Istnieją dwa rodzaje schorzenia, jakim jest kleszczowe zapalenie mózgu: zapalenie mózgu i zapalenie rdzenia kręgowego. Druga odmiana choroby daje objawy pozapiramidowe, móżdżkowe, porażenia nerwów czaszkowych oraz opon mózgowo-rdzeniowych z asymetrycznym niedowładem obwodowym. Ochroną przed zarażeniem się tą wysoce niebezpieczną chorobą jest szczepienie, jak również zabezpieczanie się przed kleszczami, polegające na zakładaniu odpowiedniego obuwia i ubrania, które chroni przed wbiciem się kleszcza w skórę. Można także używać środków owadobójczych i odstraszających owady. Gdy mimo to kleszcz wbije się w skórę, należy jak najszybciej go usunąć i zdezynfekować miejsce wkłucia (najlepiej jodyną, która jako jedyna substancja działa głęboko w skórze).
Kleszczowe zapalenie mózgu jest chorobą zagrażającą życiu. Wyzdrowienie jest możliwe pod warunkiem, że schorzenie zostanie jak najszybciej zdiagnozowane i błyskawicznie podejmie się leczenie. Zbyt późne rozpoznanie choroby oraz ewentualne powikłania mogą spowodować powstanie trwałych skutków, takich, jak: przewlekłe bóle głowy, niedowład kończyn górnych, zaburzenia snu i skupienia, zmniejszoną wydolność organizmu czy depresję. Leczenie choroby opiera się na antybiotykoterapii i wzmacnianiu odporności organizmu odpowiednią suplementacją. Skuteczne w takim przypadku może okazać się wspieranie leczenia metodą magnetoterapii z użyciem urządzenia marki Biomag.
Kleszczowe zapalenie mózgu - Magnetoterapia Biomag skuteczna pomoc
W przypadku kleszczowego zapalenia mózgu, warto zastosować pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zabiegi należy przeprowadzać w czasie rekonwalescencji. Wówczas aplikacje mają za zadanie przyspieszenie regeneracji organizmu, zmniejszenie powstawania powikłań oraz skrócenie czasu koniecznej rekonwalescencji.
Jak stosować magnetoterapię w przypadku kleszczowego zapalenia mózgu
Należy używać codziennych programów w zakresie 2-25 Hz a następnie 50-81 Hz, które mają działanie wazodylatacyjne i stymulujace. W tym celu używa się solenoidu na głowę oraz aplikatora płaskiego na obszar całego kręgosłupa.