Magnetoterapia na polineuropatie
Wstecz
Pod pojęciem polineuropatia występuje rozmaita grupa zaburzeń nerwów obwodowych, powstających w efekcie działania różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych: stanów zapalnych, metabolicznych, immunopatologicznych, toksycznych, zwyrodnieniowych, niedoborów witaminowych oraz odżywiania. Do podstawowych objawów schorzenia należą: obniżenie czucia, niepewność kroku, mrowienie, pieczenie, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych. W przypadku wystąpienia schorzenia można się spotkać z ostrymi i chronicznymi zapalnymi polineuropatiami demielizacyjnymi, w trakcie których stosuje się leczenie immunoglobulinami i kortykoidami.
Równie często występują: neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi), polineuropatia przy reumatoidalnej artrozie, polineuropatia, powstająca w wyniku infekcji przy boreliozie, upośledzająca przede wszystkim zdolność ruchu, polineuropatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem witaminy B12), polineuropatia toksyczna – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem, polineuropatia polekowa (Nidrazid, niektóre cytostatyki) i inne. W każdym z powyższych przypadków stosuje się leczenie objawów i leczenie wspierające. Dzięki temu terapia wpływa na poszczególne objawy schorzenia, a w szczególności tłumi ból, stany zapalne, wprowadza efekt wazodylatacyjny i przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów, itp.
Cel aplikacji magnetoterapii na polineuropatię
W przypadku polineuropatii aplikacje magnetoterapii stosuje się po to, by wpłynąć aktywująco na system odpornościowy oraz zadziałać przeciwzapalnie, złagodzić ból oraz poprawić mikrokrążenie i metabolizm w tkankach. Dzięki temu możliwe jest polepszenie utlenowania komórek oraz szybka regeneracja nerwów peryferyjnych.
Opis polineuropatii - w jaki sposób leczyć ?
Polineuropatia obejmuje swym zasięgiem rozmaite procesy chorobowe nerwów peryferyjnych. Są to zazwyczaj rozbudowane upośledzenia systemowe, powstające w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych czynników – stany zapalne, metabolizm, zmiany immunosupresyjne, immunologiczne, toksyczne, braki witaminowe i odżywcze itp. Podstawowymi objawami są mrowienie, pieczenie, obniżenie czucia, niepewność kroku, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych. Najczęściej występuje: ostre i chroniczne zapalne polineuropatie demielizacyjne, podczas których stosujemy leczenie immunoglobulinami i kortykoidami, polineuropatie przy reumatoidalnej artrozie, neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi),
polineutopatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem tiaminy i witaminy B12), polneuropatie, powstające w wyniku infekcji przy boleriozie, które upośledzają przede wszystkim zdolność ruchu, polineuropatia toksyczne – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem,
polineuropatie polekowe (Nidrazid, niektore cytostatyki), i inne. We wszystkich przypadkach polineuropatii stosujemy leczenie objawów i leczenie wspierające. Ma ono za zadanie wpłynąć na poszczególne objawy schorzenia, przede wszystkim tłumić ból, stany zapalne, wprowadzać efekt wazodylatacyjny, przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów itp.
Jak leczyć polineuropatię ? - magnetoterapia skuteczna pomoc
Powstające się przy neuropatii zmiany w tkankach są tożsame z tymi, na które można oddziaływać magnetoterapią pulsacyjną. Magnetoterapia to optymalna metoda leczenia wspomagającego, we wszystkich typach polineuropatii. Wpływa ona na modyfikację systemu i reakcji immunologicznej, poprawia ukrwienie, łagodzi ból, usprawnia metabolizm w uszkodzonych tkankach, dostarczanie tlenu do komórek oraz wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów i tkanek.
Co na polineuropatię ? - stosujemy pole magnetyczne
Zalecamy aplikacje dwa do trzech razy dziennie nie tylko na upośledzone rejony (ręce, nogi), ale również na cały obszar kręgosłupa.