Magnetoterapia pulsacyjna to typ leczenia, który wykorzystuje impulsy elektromagnetyczne. Poza wcześniej wspomnianymi nazwami tej terapii, możemy spotkać się również ze skrótem PEMF, pochodzącym od słów „pulsed electromagnetic fields”.

Technologia Biomag 3D, wykorzystywana w magnetoterapii, zapewnia pacjentom znacznie dokładniejszy i niezakłócony kształt impulsów, a także zwiększa ich wydajność i zapewnia działanie z różnych stron. Technologia pulsacyjnego pola magnetycznego 3D to nowoczesna i innowacyjna technologia na rynku medycznym.

Magnetoterapia może pomagać pacjentom przy różnych dolegliwościach. Przede wszystkim, działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Dodatkowo poprawia krążenie krwi, ma działanie regenerujące, rozkurczowe, detoksykujące i lecznicze, dzięki czemu wykorzystywana jest w terapii wielu różnorodnych problemów zdrowotnych.

Aparaty Biomag – wysoka skuteczność

Urządzenia Biomag pozwalają na przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem pulsującego pola magnetycznego 3D, o niskiej częstotliwości od 1 do 81Hz, które skutecznie wnika w głąb tkanek. Warto zaznaczyć, że skuteczność takiego leczenia wnosi ponad 77%. Celem terapii, polegającej na podaniu impulsów magnetycznych, jest wzmocnienie systemu odpornościowego, poprawienie funkcjonowania ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, wspomaganie przemiany materii, czy przyspieszenie procesu gojenia. Zabieg trwa od 25 do 45 minut, w zależności od potrzeb pacjenta.

Biomag umożliwia zastosowanie 6 podstawowych programów o bardzo skutecznym działaniu:

 • Program 1 – działanie przeciwbólowe, czyli wspomaganie łagodzenia bólu
 • Program 2 – działanie gojące, które regeneruje, wspomaga gojenie, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwreumatyczne
 • Program 3 – działanie przeciwobrzękowe
 • Program 4 – działanie miorelaksacyjne, wspomagające rozluźnienie, redukujące skurcze i spięcia
 • Program 5 – działanie wazodylatacyjne, wpływające korzystnie na ukrwienie, dotlenienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych
 • Program 6 – działanie metaboliczno – detoksykacyjne, wspomagające przemianę materii i uławiające detoksykację organizmu

Biomag – urządzenie do magnetoterapii

Aparaty do pulsacyjnej terapii polem magnetycznym 3D mają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki czemu są przydatne w klinikach, gabinetach terapeutycznych, a także szpitalach. Co więcej, część z nich może być wykorzystywana w domu, do samodzielnego leczenia. Każdy taki generator pola magnetycznego firmy Biomag posiada bardzo nowoczesną technologię, czyli impulsowe pole magnetyczne 3D. Urządzenia wyposażone są w kilka typów aplikatorów: płaskie, typu solenoid oraz aplikatory miejscowe. Do tego możliwe jest dopasowanie akcesoriów dodatkowych: stojaków na aplikatory pola magnetycznego, stołów do terapii oraz toreb. Co więcej, proponujemy również gotowe, całe zestawy:

 • Biomag Lumio 3D;
 • Biomag Lumina 3D Home;
 • Biomag Lumina 3D Premium;

Zestawy Biomag mogą być z powodzeniem wykorzystywane w domu, ponieważ ich obsługa jest łatwa i bezpieczna. Biomag Lumio 3D i Biomag Lumina 3D Home generują impulsy pola magnetycznego o niskich częstotliwościach, dlatego też można korzystać z urządzeń samodzielnie. Co więcej, firma zawsze zapewnia pacjentom doradztwo, fachową pomoc, a także naukę korzystania z aparatu.

Urządzenie Biomag – jak działa?

Magnetoterapia to jedna z form elektroterapii bezkontaktowej, w której wykorzystywane jest pole magnetyczne, przedostające się do komórek w ciele. Wpływając na ich pole elektryczne pobudza je do działania, zmniejszając ból, redukując stany zapalne i przyspieszając gojenie ran. Pole magnetyczne pobudza komórki do szybszej regeneracji, przenikając w głąb komórek powodując:

 • pobudzenie błony komórkowej do jej prawidłowego funkcjonowania,
 • wpływ na produkcję kolagenu i kreatyniny,
 • poprawienie procesu regenerowania tkanek,
 • zwiększenie nasycenia krwi w tlen.

Terapia polem magnetycznym jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy na co dzień borykają się z przewlekłym bólem, który potrafi szybko odebrać radość z życia. Od teraz branie środków przeciwbólowych nie jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym normalnie funkcjonować. Magnetoterapia nie ma skutków ubocznych i jest nieinwazyjną formą leczenia, dzięki czemu jest również bardzo bezpieczna i tak popularna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny post

Czy magnetoterapia ma skutki uboczne?

pon. lip 12 , 2021
Zanim zaczniemy rozważać, czy terapia polem magnetycznym może być szkodliwa dla niektórych pacjentów, warto powiedzieć czym dokładnie jest to leczenie, kiedy może być stosowane, a […]