Maty do magnetoterapii i materace magnetyczne – co jest dostępne na rynku?

Ponad 30 lat pracy nad rozwojem magnetoterapii oraz liczne badania kliniczne potwierdzające skuteczność terapii Biomag, zaowocowały możliwością korzystania przez Naszych Pacjentów z najnowocześniej technologii wspomagania leczenia i rehabilitacji.

Dzięki rozwojowi technologii i medycyny, pacjenci mogą stosować w jeszcze łatwiejszy sposób magnetoterapię, czyli leczenie polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Jest to zabieg niezwykle popularny ze względu na szerokie zastosowanie, krótką listę przeciwwskazań, a co najważniejsze – brak skutków ubocznych. Dlatego też, coraz więcej lekarzy, rehabilitantów i fizjoterapeutów decyduje się na przepisanie swoim pacjentom magnetoterapii. W jaki sposób możliwe jest przeprowadzenie zabiegu? Poniżej przedstawiamy kluczowe produkty.

Najlepszą wiadomością dla pacjentów jest to, że od niedawna zabieg magnetoterapii można bezpiecznie wykonywać we własnym domu, bez konieczności odwiedzania gabinetów lekarskich, czy terapeutycznych. Zestawy Biomag to wyjątkowe i innowacyjne urządzenia medyczne, które w łatwy oraz komfortowy sposób pomogą nam w przeprowadzeniu sesji terapeutycznych. Są skierowane do wszystkich osób, które borykają się z przewlekłym bólem, a także tych trenujących, którzy marzą o szybkiej regeneracji po wykonywanych ćwiczeniach. Zastosowanie urządzeń Biomag poprawia wydajność i wydolność organizmu, a także znacznie poprawia krążenie. Co istotne, przeprowadzony w ten sposób zabieg magnetoterapii, wzmacnia naszą naturalną odporność, co jest niezwykle istotne w obecnych czasach.

Materace magnetyczne – do wykorzystania w domu

Biomag Lumio 3D Comfort to zestaw dla osób, które cenią łatwość korzystania z produktu i komfort. Urządzenie to cechuje niewielka masa, a także małe wymiary. Dzięki temu, nie sprawia kłopotów w przechowywaniu, a skorzystać z niego można w dowolnym momencie. Mata posiada 6 innowacyjnych programów leczniczych 3D i polecana jest, przede wszystkim, osobom borykającym się z problemami z kręgosłupem. W zestawie Biomag Lumio 3D Comfort znajduje się: generator Biomag Lumio 3D, 6 programów, tester pola magnetycznego, instrukcja obsługi, zasilacz, aplikator płaski trzyczęściowy 117 cm z otworami, wkładka z magnezem stałym, a także praktyczne wskazówki dotyczące zabiegów.

Innym zestawem, który również można wykorzystywać w zaciszu własnego domu, jest Biomag Lumina 3D Home. Urządzenie to jest przeznaczone dla osób, które wymagają intensywniejszych zabiegów ze względu na przewlekłe dolegliwości. Zestaw umożliwia przypisanie aż 8 indywidualnych programów, dzięki czemu terapia z użyciem Biomag jest jeszcze bardziej skuteczna, a przede wszystkim, dopasowana do potrzeb pacjenta. Takie zabiegi przynoszą oczekiwane efekty w znacznie krótszym czasie. W zestawie Lumina 3D Home znajdziemy: Generator Biomag Lumina 3D EASY bez baterii, 6 programów 3D z efektami terapeutycznymi,aplikator płaski trzyczęściowy z wbudowanymi 3 solenoidami 117 cm, innowacyjny punktowy aplikator typu SPOT – WILD z możliwością kondensacji lub rozproszenia pola magnetycznego od 20mT do nawet 35mT, futerał, pas mocujący kabel zasilający, tester, instrukcję obsługi, a także porady dotyczące przeprowadzania terapii.

Maty do magnetoterapii – dla specjalistów

Wszystkim specjalistom, który oferują magnetoterapię swoim pacjentom, proponujemy zestaw Biomag Lumina 3D Premium. Jest to urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W zestawie znajdziemy zaawansowany generator, który umożliwia przeprowadzenie zarówno zabiegów magnetoterapii, jak i magnetostymulacji. Ze względu na swoją różnorodność i bardziej skomplikowaną obsługę nie jest on polecany do samodzielnego stosowania. Biomag Lumina 3D Premium posiada aż 4 kształty fal, z możliwością wgrania nawet 65 indywidualnych programów.

Zastosowany akumulator pozwala na pracę urządzenia do 2,5h, dzięki czemu z pewnością sprawdzi się ono w przychodniach, czy gabinetach terapeutycznych. Urządzenie zapewnia szerokie spektrum działania, możliwość ustawienia czasu sesji, a także konkretnego natężenia. Co więcej, zestaw zawiera wyjątkowe aplikatory na całe ciało, a także solenoid do terapii 360°.

Biomag Lumina 3D Premium to zestaw składający się z: generatora Biomag Lumina 3D-e CLINIC z baterią, 6 innowacyjnych programów 3D z efektami terapeutycznymi, aplikatora płaskiego trzyczęściowego 178 cm do aplikacji na całe ciało, innowacyjnego punktowego aplikatora typu SPOT – WILD z możliwością kondensacji lub rozproszenia pola magnetycznego od 20mT do nawet 35mT , solenoida owalnego ø 29 cm, pasa mocującego, kabla zasilającego, testera, instrukcji obsługi oraz torby do zestawów. Warto również zaznaczyć, że aplikatory dostępne są różnych wariantach kolorystycznych.

Magnetoterapia – nie tylko dla człowieka

Terapia z wykorzystaniem pola magnetycznego o niskiej częstotliwości może być przeprowadzana nie tylko u ludzi, ale również u zwierząt. Weterynarze mogą do tego celu wykorzystać Biomag Lumina VET. Istotnym jest, że urządzenie to może być używane zarówno w klinikach i szpitalach weterynaryjnych, jak i w warunkach domowych. Terapię można przeprowadzać u małych i dużych zwierząt. Dlatego też umożliwiamy wybór elementów zestawów spośród różnych propozycji dostępnych w naszym sklepie tak, aby urządzenie spełniało wszelkie oczekiwania. W ofercie znajdują się zestawy XS, VS i XL, których rozmiar dostosowany jest to wielkości zwierzęcia. Działanie urządzenia Biomag Lumina VET niesie za sobą ogromne korzyści zdrowotne i komfort, dlatego też jest rekomendowany do leczenia zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny post

Zastosowanie magnetoterapii u chorych po przebyciu COVID-19

czw. sie 5 , 2021
Czasy, w których żyjemy wyzwalają w niektórych z nas refleksję, łącznie z pokorą, co do życia i natury. Specjaliści dokładają wszelkich starań i wiedzy, aby […]